Krátke správy zo športu 31. týždeň

Skokanský mostík opäť slúžil bežcom

Schátraný veľký mostík HS 136 na Štrbskom Plese v sobotu využila tisícka nadšencov, vrátane 69-ročného Petra Imricha v rámci 2. ročníka Red Bull 400. Pretekári museli od kvalifikácie až po finále absolvovať 400-metrovú trať so 75-percentným prevýšením a cieľom na veži. Najrýchlejšie za 3:38 min to zvládol Čech Tomáš Maceček, Martina Bellušová z Bodíc bola s časom 4:52  min najlepšou ženou a Melo tím v zložení Pavol Melo, Nicolas Vojtáš, Emília Melová, Emma Paulínyová vyhral zmiešané štafety. (Náhľadová snímka: Peter Kováč/RedBull Media House)

Mlynárovci ovládli Zamagurie

Taktiež v sobotu sa behalo už klasickejšie v Spišských Hanušovciach a okolí na 1. ročníku Zamagurskej deviatky. S 9,5-kilometrovou traťou, ktorá pretekárov previedla aj cez Hanušovské sedlo či Frankovský kopec, si najlepšie poradili členovia ŠKP Vysoké Tatry bratia Mlynárovci z Gerlachova. Časom 37:36 min zvíťazil Peter pred Martinom. Tretiu priečku obsadil Jaroslav Lavrik zo Sp. Štiavnika. Medzi ženami vyhrala za 45:12 min Liptáčka Michaela Kucháriková pred Janou Kramárikovou a Vierou Novákovou.

„Kubašanom“ cez víkend išla karta

Podtatranská hasičská liga pokračovala dvoma kolami. V sobotu sa konal 28. ročník súťaže O putovný pohár mesta Svit, kde medzi mužmi triumfovalo Spišské Bystré a z prvenstva sa tešili aj ženy zo Spišskej Soboty. Batizovčania vyhrali v kategórii dorastencov. Hneď v nedeľu sa družstvá stretli na 19. ročníku súťaže O putovný pohár obce Hranovnica. Aj tu zvíťazili muži zo Spišského Bystrého a Spišskovlašanky boli najrýchlejšie medzi ženami. V doraste sa tešili Batizovčannia i domáce dievčatá.

Šelmu museli po druhýkrát skrátiť

Takmer 200 pretekárov malo 27. júla vybehnúť zo Starého Smokovca na Slavkovský štít v rámci 8. ročníka Tatranskej šelmy Vertical, no pre búrkovú činnosť sa organizátori rozhodli trať o polovicu skrátiť. Cieľ bol už na Peknej vyhliadke, teda po 3,4 km a 480 nastúpaných metroch. Časom 21:03 min triumfoval Jozef Hlavčo tesne pred Andrejom Paulenom a Miroslavom Hraškom. Marianna Jagerčíková bola za 25:53 min najrýchlejšou ženou, druhá skončila Maďarka Eszter Ősi a tretia Katarzyna Fraczysta.

Juraj Zvarík vyrovnal rekord ihriska

Od 26. do 28. júla sa vo Veľkej Lomnici konali otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu zaradené do WAGR. Vyše stovka športovcov z krajín V4 vrátane 18 profesionálov hrala o price money 3 500 eur. PRO kategóriu ovládol Juraj Zvarík, ktorý dorovnal rekord ihriska (65 rán) už počas prvého dňa. Druhý skončil práve prvý držiteľ tohto rekordu z roku 2017 Adam Puchmelter a tretie miesto obsadil Tomáš Beck. Kategórie Open vyhrali Maďar Oliver Csanyi a Laila Hrindová.