Krátke správy zo športu 32. týždeň

Medzi „líškami“ sú iba Slovenky

Hokejové majsterky Slovenska z Popradu sa po osemtýždňovej  letnej príprave, v ktorej sa zamerali na silu, dostali opäť na ľad. „Ostalo nám 80 percent dievčat z minuloročného kádra. Za hráčky, ktoré odišli, máme adekvátne náhrady z radov mladých dievčat. K dispozícii je zatiaľ čisto slovenská zostava. Snažíme sa dievčatám vytvoriť také podmienky, aké si zaslúžia skutočné majsterky. Vylepšili sme kabínu tak, aby sa v nej cítili ešte lepšie a mali v nej dokonalé zázemie,“ vyjadril sa tréner Ivan Bednár.

Basketbalistky majú nového trénera

BAM Poprad síce neprihlásila družstvo do Extraligy žien, no mládežnícka zložka klubu chce zachovať seniorský vrchol pyramídy. Tím teda bude pôsobiť v 1. lige, kde hrávajú aj juniorské celky. Káder sa ešte formuje, no budú ho tvoriť práve juniorky v kombinácii so skúsenejšími. Družstvo už 5. augusta odštartovalo prípravu pod vedením nového trénera Petra Stavěla, ktorý chce zverenkyniam vštepiť jednoduchú hru. Český tréner pôsobil v iných kluboch v rôznych mládežníckych kategóriách.

Hasičské súťaže sú v plnom prúde

Podtatranská hasičská liga cez víkend pokračovala dvoma kolami. V sobotu sa v Kubašku konal 30. ročník súťaže O putovný pohár starostu obce Spišské Bystré, kde medzi mužmi obhájili víťazstvo domáci a Gánovčanky sa tešili v kategórii žien. Prvenstvo patrí aj domácim dorastenkám či chlapcom z Hranovnice. V nedeľu sa bojovalo na 19. ročníku Spišskosobotského pohára. Hybe bolo najlepšie u mužov a výhru u žien mu uchmatlo domáce družstvo. Batizovčania triumfovali medzi dorastencami.

Na Jána Galla sa spomínalo pri ródeu

V Mengusovciach si 3. augusta prišli na svoje priaznivci koní. Konal sa tam totiž 22. ročník Mengusovského ródea, resp. Memoriálu Jána Galla. Súťažilo sa v rýchlostných ródeových disciplínach. Ivan Tkáčik na Cowboyovi dominoval v Ranch Roping – Open, Greta Dillhöfer na Miss Jazzy For You vyhrala Barrel Race – Open a Adela Lunterová na Kam Esprit Fort rovnakú disciplínu, no v kategórii NonPRO. Víťazstvo v Calf Roping – Open si vybojoval Matúš Štefko na Sab Impressive King.

Vyhrali furmani z Kamienky

Ešte 4. augusta sa v Ždiari uskutočnili Preteky konských záprahov za účasti deviatich párov koní. Furmani preukázali svoje zručnosti s vozom, nakladali metrovicu a nechýbala ani silová disciplína. Zvíťazila dvojica z Kamienky Michal Raškevič s Jánom Nebusom, druhí skončili otec so synom Vidovci z Lendaku a tretiu priečku obsadili Hranovničania Pavol Valuš s Ondrejom Kovalčíkom.