Krátke správy zo športu – 34. týždeň

Česi prebehli Tatrami najrýchlejšie

Horskí ultramaratónci si raz ročne môžu zapretekať i vo Vysokých Tatrách. V sobotu absolvovali 6. ročník Tatranskej šelmy Ultra a 50-kilometrová trať s prevýšením 3 000 m ich previedla od Troch studničiek cez Štrbské pleso, Sliezsky dom, Hrebienok, Zelené pleso až do Ždiaru. Spomedzi 151 extrémnych bežcov to najrýchlejšie za 5.52 h zvládol Čech Antonín Semerád. Druhý skončil Patrik Milata a tretí Matěj Kubina. Marcela Vašínová triumfovala medzi ženami za 6.29 h pred Krowiczkou a Holoubkovou.

V Spišskej Sobote padali rekordy

Sobotské námestie v Poprade v sobotu po týždni opäť obsadili dobrovoľní hasiči. Spišskosobotskú naberačku, v ktorej musia trojčlenné tímy spojiť nasávacie vedenie so sacím košom, nasať vodu a zhodiť terč, vyhrali Spišskosobotčania a ženy zo Šarišských Michalian. Nasledovala štandardná Nočná súťaž o Pohár primátora mesta Poprad, kde vytvorili nové rekordy muži z Drábska 15,73 s a taktiež opäť víťazné ženy zo Šar. Michalian 18,64 s. Výsledky sa do Podtatranskej hasičskej ligy nezapočítavali.

„Kubašania“ dosiahli zlatý hetrik

Na ďalší deň sa družstvá presunuli do neďalekých Stráží pod Tatrami, kde sa už v rámci PHL konal 15. ročník Memoriálu Miroslava Olejníka. Víťazný hetrik za posledné tri roky zavŕšili muži zo Spišského Bystrého pred Spišskou Sobotou a Svitom. Spišskosobotčanky triumfovali v kategórii žien, kde druhé skončili Gánovce a tretia Liptovská Teplička. Do boja sa vydal aj dorast a z prvenstiev sa tešili dievčatá zo Spišského Bystrého i Batizovčania pred Hranovnicou či Novou Lesnou.

Športová inklúzia postihnutých

V Spišskej Belej sa 10. augusta konal 4. ročník Maratónu na kolesách. Cieľom bolo, aby hendikepovaní spoločne so zdravými prešli po čiastkových úsekoch maratónskych 42 km. Vysoká účasť však znamenala, že na handbikoch, bicykloch, invalidných vozíkoch, korčuliach, behom, kráčaním i na skateboarde účastníci spoločne prebrázdili po Belianskej cyklotrase až 327,5 km. Takto sa ukončil 4. ročník Letného tábora samostatnosti pre deti so zdravotným znevýhodnením bez prítomnosti rodičov.

Králová bola na európskom šampionáte

Ešte začiatkom augusta sa plavkyňa KP Aquacity Poprad Natália Králová premiérovo zúčastnila Majstrovstiev Európy juniorov v diaľkovom plávaní a svoj prvý reprezentačný štart premenila na 34. miesto. Na otvorenej vode v českých Račiciach sa svojím výkonom zároveň nominovala aj do štafety 4-krát 1 250 metrov mix. Bohužiaľ, k plávaniu sa nedostala, lebo na druhom úseku slovenské družstvo diskvalifikovali.