Krátke správy zo športu 34. týždeň

Lomnické dievčatá pôjdu do Emirátov

Od 21. do 23. augusta sa vo Veľkej Lomnici konal 10. ročník slovenského finále Faldo Series pre juniorov od 12 do 21 rokov. Golfisti zo Slovenska, Čiech, Poľska, Rakúska, Nemecka, Francúzska i Veľkej Británie bojovali o postup na Grand Final Faldo Series. Do Spojených arabských emirátov pôjde pätica víťazov – Anthony Karsenbarg, Pavol Mach, Lukáš Janda, ale i domáce golfistky z LGK Táňa Čičová s Antóniou Zacharovskou. Účastníkom sa venoval aj Keith Wood, ktorý trénuje Sira Nicka Falda. (Náhľadová snímka: Golftatry.sk)

Otčenáš dovŕšil zlatý hetrik

Štrban Martin Otčenáš býva počas štandardného Svetového pohára v biatlone rád za každý bodík, no v letnej verzii tohto športu na kolieskových lyžiach už dosiahol veľké úspechy. V nedeľu na svetovom šampionáte v Bielorusku zaznamenal v stíhačke na 10 kilometrov, do ktorej vyštartoval z 22. pozície, čistú streľbu, čo mu s 10-sekundovým náskokom na Rusa Latypova zabezpečilo zlato. Po rokoch 2015 a 2016 si dal k 32. narodeninám darček v podobe tretieho titulu majstra sveta v letnom biatlone.

V pohári stále ostáva trio spod Tatier

Uplynulú stredu futbalisti zo Spišského Podhradia dohrávali 2. kolo Slovnaft Cup-u v Gelnici, ktorú gólmi Ďuráka a Vandraška zdolali 2:0. „Vo vyrovnanom prvom polčase sme nepremenili jednu gólovú príležitosť. Bolo to pretaktizované a nikto hru neotváral. Po prestávke sme už dominovali a boli sme lepším mužstvom. Skórovali sme po rýchlej akcii z krídla a v závere sme pridali aj druhý gól. Domáci boli pre nás solídnym sparingpartnerom,“ vyjadril sa predseda MŠK Spišské Podhradie Jozef Komara.

Ďalší triumf „kubašských“ hasičov

Spomienková súťaž O putovný pohár starostu obce Batizovce, ktorá je súčasťou Podtatranskej hasičskej ligy, v nedeľu písala 38. ročník. Medzi mužmi minuloročné prvenstvo obhájilo Sp. Bystré a pripísalo si už desiate víťazstvo v sezóne. Druhá skončila Štrba a tretie Sp. Vlachy. Spišskosobotčanky triumfovali medzi ženami pred Šuňavou a Sp. Vlachmi. Vo veteránskych kategóriách nad 35 rokov sa tešili domáce ženy a Šuňavčania. Súťažil aj dorast, kde vyhrali Batizovčania a dievčatá zo Sp. Bystrého.

Dorič sa stal veteránskym šampiónom

Red Arrows Poprad organizoval v Poprade-Strážach 17. augusta Majstrovstvá SR v terčovej lukostreľbe napriek tomu, že klub v tejto vekovej kategórii nemá zastúpenie. Prišli však veteráni z MŠK-LK Kežmarok a Martin Dorič vyhral disciplínu kladkový luk a striebro v holom luku brali Alena Mačáková i Jozef Pavlík. Okrem Doriča získali tituly aj Peter Majerčík, Pavel Šípoš, Anna Mitringová, Júlia Pegáčiková, Bohumil Balážik, Iveta Kundraciková, Pavel Klenovčan, Štefan Myšiak i Dušan Binder.