Na Kežmarskom hrade zaznejú piesne Jara Filipa

Spišská Teplica hostí jarmok

Piaty ročník Teplického jarmoku sa začne v sobotu o 10.00 h svätou omšou na námestí. Od 11.30 h vás zabaví Bubnová šou Batida či SZUŠ Fantázia, ktorú vystrieda FS Goral. O 15.30 a o 17.00 h váš zrak poteší prehliadka módnych odevov, Heľenine oči vystúpia o 16.00 h, nasledovať bude popradská skupina historického šermu Fortis i súťaže pre všetkých. O 18.30 h vám zahrá Divadlo Úsmev a o 19.30 h bude tombola. Okrem toho ochutnáte tradičné jedlá, uvidíte remeslá i tvorivé dielne. Vstup je voľný.

Spomenieme si na Jara Filipa

Na hradnom nádvorí v Kežmarku sa v piatok o 19.00 h uskutoční spomienkový koncert pri príležitosti nedožitých 70. narodenín slovenského hudobného skladateľa Jara Filipa.

Ilustračná snímka: rov

V spoločnosti multižánrovej kapely Richard Balog Band si pripomenieme jeho najkrajšie skladby zo súčasnej populárnej hudby. Večer venovaný Jarovi Filipovi ponúkne piesne z jeho albumov Bolo nás jedenásť, Ten čo hrával s Dežom a Cez okno a zaznejú aj skladby napísané pre Richarda Müllera. Vstupné na podujatie je 6 eur.

Pobaví vás Kubašský festival

Podujatie sa v Areáli Kubašok v Spišskom Bystrom začne v sobotu o 13.00 h súťažou v kosení. O 15.00 h vystúpi FSk Vikartovčan, ktorú o 15.45 h vystrieda šou Tatranský silák. V rámci hlavného kultúrneho programu sa predstavia Heľenine oči, Peter Stašák, Vlasta Murdíková, Lukáš Jánoška, Dominika Kleisová, FS Rovienka, Vladimír Čečot, Pavol Stašák či Milan Ivan. Súčasťou podujatia budú aj detské atrakcie, maľovanie na tvár alebo tombola. Vstupné sú 3 eurá, deti do 15 rokov majú vstup voľný.

O zábavu sa postará i Spišský Hrhov

Harhovske čuda a zabaviska odštartujú v amfiteátri v piatok o 17.30 h dožinkovým sprievodom. Po ňom vystúpi kapela Sám sebou a Kollárovci sa predstavia o 20.00 h. Pri pálenici bude od 19.00 h ľudová veselica. Sobota sa začne o 8.30 h detským behom. O 13.00 a o 16.00 h môžete prísť na prehliadku kaštieľa Csákyovcov, o 17.00 h sa v amfiteátri predvedie dvojica Paci Pac, o 19.00 h ju vystrieda Ščamba, po nej príde Kristína a program uzavrie diskotéka od 22.00 h. Vstupné je v oba dni 4 eurá.

Dozviete sa novinky o Apollo 11

Americký dokument Todda Douglasa Millera odhaľuje 50 rokov po pristátí človeka na Mesiaci dosiaľ nezverejnené materiály o vesmírnej ceste. Na 70-milimetrový film bol v ohromujúcej audiovizuálnej kvalite zachytený štart Apolla 11, svedectvo o nadpozemskom pokoji, ktorý vládol v lunárnom module i ďalšie okamihy z tejto deväťdennej výpravy. Snímku spojenú s diskusiou vám prináša popradské kino Tatran v sobotu o 19.00 h. Vstupné je 6 eur.