Nepriaznivé počasie zmarilo pohárové plány

Z nášho regiónu do bojov zasiahla len Stará Ľubovňa.

Ilustračná snímka: rov

V stredu sa mal hrať pohárový zápas MŠK Tesla Stropkov – FK Poprad. Kvôli nepriaznivému počasiu a nevhodnému terénu bol zápas preložený na 28. augusta. Podobne dopadol aj druhý účastník Slovnaft Cup-u z nášho regiónu MŠK Spišské Podhradie, ktorý mal cestovať do Gelnice. Tento zápas sa však uskutoční už túto stredu o 17.00 h.

Spokojnosť s výhrou

Do bojov o Slovenský pohár tak zasiahol iba jeden z trojice zostávajúcich zástupcov z nášho regiónu v aktuálnom ročníku Slovnaft Cup-u. V Hrabušiciach miestny TJ Štart, účastník V. ligy Podtatranskej, uplynulú stredu privítal štvrtoligový MFK Stará Ľubovňa. V tomto prípade sa potvrdili papierové predpoklady, keď Ľubovnianci zdolali Hrabušice 1:3, po polčase 1:1.

„Sme spokojní s víťazstvom a postupom. Výkon nebol stopercentný, ale dôležité je, že sme splnili úlohu a zápas sme vyhrali zaslúžene. Šancí sme mali v zápase dosť. Zápas v Hrabušiciach bol trochu špecifický, keďže ihrisko je tam trochu užšie. Zápas bol dobrý hlavne z toho hľadiska, že sme splnili náš cieľ a môžeme sa tešiť na Žilinu,“ uviedol tréner Starej Ľubovne Marián Solotruk.

Na Žilinu sa tešia

Ako už lodivod Staroľubovňanov naznačil, v treťom kole Slovnaft Cup-u privítajú fortunaligovú Žilinu, ktorá v 2. kole pohára len tesne zdolala Lipany na jej ihrisku 0:1. V Starej Ľubovni sa už teraz tešia na 11. september. „Práve preto sme išli do pohára, aby sme tu dostali nejakého atraktívneho súpera. Minulý rok to bol Poprad, predtým dlhé roky nebol v Ľubovni nejaký zaujímavý súper. Naposledy asi pred 15 či 17 rokmi to bol ligový Ružomberok, ktorý sme vyradili 2:1. To si ešte pamätám. Z tohto hľadiska je fajn, že sme sa do pohára prihlásili a že nám prial aj žreb. Na Žilinu sa určite teším, pretože je to jeden z najkvalitnejších tímov u nás,“ uviedol Solotruk. Osobitnú prípravu na najbližší pohárový zápas tréner Staroľubovňanov neplánuje. Žilina má podľa neho svoju silu, či už príde v najsilnejšom zložení alebo aj s hráčmi zo širšieho kádra, keďže žilinské béčko hráva druhú najvyššiu ligu. „Bude to futbalový sviatok. Chlapci sú spokojní, že budú hrať proti takémuto súperovi,“ uzavrel tréner.

Rastislav OVŠONKA