„Orli“ zdolali reprezentáciu, no gólom v závere podľahli Skalici

Popradskí futbalisti už rozbehli sezónu, no ešte si pridali priateľský duel.

Slovensko U19 – FK Poprad. (Snímky: mik)

Sústredenie v NTC Poprad mala slovenská reprezentácia do 19 rokov a odohrala aj dva zápasy proti tímom FK Poprad. Ešte 4. augusta porazila rovesníkov z domáceho klubu 1:0 a v utorok sa stretla s A-tímom. Reprezentanti pôsobili o niečo energickejším dojmom a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Do vedenia išli práve Slováci z penalty, pretože brankár Knurovský nedovolene stiahol prenikajúceho hráča v pokutovom území. Podtatranci do druhého polčasu prestriedali, čo sa ukázalo ako osožné. Taktiež z jedenástky vyrovnal Horváth a o víťazstve 2:1 rozhodol krásnou strelou z priameho kopu Pajer. „Šancu dostali všetci hráči, no tí, ktorí nastúpili v prvom polčase, podcenili mladých chlapcov, takže veľká nespokojnosť. Mladíci im ukázali, čo je srdiečko a bojovnosť. Po zmene strán sa to rapídne zlepšilo vďaka príchodu iných, ktorí futbal berú trošku vážnejšie a výsledok otočili,“ vyjadril sa tréner FK Poprad Marek Petruš.

Slovo dostal aj jeho náprotivok Albert Rusnák st.: „Chalani už pomaly prechádzajú do mužského futbalu, takže to bola pre nás dobrá previerka. Mali sme tu veľa nových hráčov, pre ktorých je takýto ťažký zápas vynikajúci. Ukázalo nám presne to, čo sme na tomto zraze potrebovali – videli sme nových chlapcov a vieme, na čom momentálne sú. Výsledok neriešim.“ Rusnák má v hľadáčiku aj popradského dorastenca Samuela Kubu, no ten sa pre zranenie nemohol na domácej pôde predstaviť.

FK Poprad – MFK Skalica. (Snímky: mik)

Museli doťahovať

„Orlov“ čakal v sobotu aj ostrý zápas. Proti dobre známemu rivalovi zo Skalice chceli zverenci Mareka Petruša nadviazať na stopercentné bodové zisky z predošlých troch druholigových stretnutí, čo na tribúny prilákalo 1 520 divákov. V úvode si obaja gólmani museli dať pozor na nebezpečné hlavičky po štandardkách. Najskôr Malec na Hašovu, a potom Junas na Juniorovu. Opticky mali o niečo viac z hry domáci, ale Záhoráci boli efektívnejší. Po výbornej prienikovej prihrávke za obranu síce Mášikovu strelu Malec vyrazil, ale iba pred Blažeka a hostia viedli. Vzápätí mohli skóre ešte zvýšiť, ale po Hašovej strele pomohla Malecovi pravá žrď. Konštrukcia rovnakej brány pomohla v druhom polčase aj Junasovi proti pokusu ostrostrelca z úvodných kôl Janča. Podtatranci sú však silní pri štandardných situáciách, ktoré obvykle zahráva Kukoľ. Zľava nacentroval do vápna, kde si na loptu vyskočil Lukáš Horváth a svoju hlavičku umiestnil presne k ľavej žrdi.

Krutá prehra

Popradčania neraz ukázali, že misky váh vedia nakloniť na svoju stranu aj v záverečných minútach, no tentoraz túto zbraň vytiahli Skaličania. Tomič zaskočil defenzívu delovkou z vyše 30 metrov, ktorá mierila pod brvno. Malec ju síce vyškriabal, no opäť nie do bezpečia a nepokrytý Haša zariadil triumf Záhorákov 1:2. „Je to veľmi krutá prehra, ktorá nás bolí. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, bolo tam všetko, čo tam malo byť. To podstatné, čo k futbalu patrí, sú góly a tie sme nedali, za čo nás súper v závere potrestal. Je to veľká škoda, doma by sme nemali prehrávať. Po vyrovnaní na 1:1 sme mali ešte väčšiu iskru, ktorú sme potrebovali, no čo z toho, keď sme inkasovali v samom závere a už nemali čas ani vyrovnať,“ hodnotil pre fkpoprad.sk sklamaný strelec Lukáš Horváth.

Čaká ich pohár

Zverencov Mareka Petruša teraz čaká tzv. anglický týždeň, keď v stredu cestujú do Stropkova na 2. kolo Slovnaft Cup-u, kde sú jednoznačným favoritom na postup. V rámci II. ligy sa v sobotu predstavia v neďalekom Liptovskom Mikuláši a doma ich uvidíte 24. augusta, keď vyzvú Komárno.