Športovci a celebrity na golfe opäť pomáhali

Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici už 12 rokov prináša peniaze pre deti.

Peter Bondra odovzdáva jeden zo šekov. (Snímka: Black Stork)

Turnaj pod záštitou legendárneho hokejistu Petra Bondru sa každé leto koná v golfovom rezorte Black Stork a vždy si naň nájde čas množstvo športovcov, ale i osobností z oblasti kultúry, resp. televízie. V sobotu sme okrem Bondru mohli na grínoch vo Veľkej Lomnici vidieť aj hokejistov ako Miroslav Šatan, Richard Lintner, Marko Daňo, Martin Cibák či Ján Lašák. Prišla aj popradská rodáčka, ktorá sa presadila v tenisovom svete, Daniela Hantuchová, herci Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Filip Tůma, ale i moderátorka Adela Vinczeová s manželom Viktorom a ďalší.

Dvaja víťazi

Tradične sa hralo systémom Texas Scramble, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá loptička. Do hry sa tak môžu zapojiť aj menej zdatní golfisti, ktorí sú súčasťou tzv. flajtu. Mnoho účastníkov sa však golfu vo voľnom čase venuje, o čom svedčí aj fakt, že dva víťazné flajty zvládli ihrisko s parom 72 na 61 rán. Takto sa zadarilo tímu Adely Vinzeovej a družstvu, ktoré viedla najnovšia akvizícia HK Poprad Phil Johansson.

Flajt Adely Vinczeovej. (Snímka: Black Stork)

Dres Hossu za tisícku

Športové výkony však nemali najvyššiu prioritu, ale dôležitý bol charitatívny rozmer. Dražili sa dresy, hokejky, prilby, raketa Daniely Hantuchovej či červené šaty Adely Vinczeovej. Ady Hajdu venoval domácu orechovicu a Milan Kňažko figovník. Najväčší záujem však bol o dres Mariána Hossu, ktorý išiel za rovnú tisícku. Celkový výťažok v hodnote 28 212 eur získajú prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu Hodina deťom telesne a mentálne postihnuté deti. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 eur si prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Miroslava Šatana, Richarda Lintnera, Adely Vinczeovej i ďalších. Najhodnotnejší šek (5 000 eur) prebral riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo.

Tradičná fotografia všetkých účastníkov na záver nesmela chýbať. (Snímka: Black Stork)

Peniaze padnú na úžitok

Počas svojej 12-ročnej histórie Charity Golf Cup priniesol hendikepovaným deťom dohromady už 237 800 eur. „Tento rok náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 28-tisíc eur. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí na turnaj prišli, ukázali  veľké srdcia a ochotu pomôcť,“ povedal dojatý Peter Bondra a slovo dostala aj manažérka projektu Hodina deťom Zuzana Horváthová: „Počas 9-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 61-tisíc eur na projekty trávenia voľného času, na pomoc deťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom, patrí veľká vďaka.“

(red)