Správy z kultúry: Na nádvorí Kežmarského hradu je letné kino, Goralské folklórne slávnosti jubilujú

Bavia nás trhy umenia a zábavy

Od pondelka 5. augusta až do tejto nedele hostí Kaviareň a čajovňa U Vlka v Starom Smokovci Smokovecké trhy umenia a zábavy. Každý deň od 10.00 do 18.00 h si tu môžete prezrieť či kúpiť výrobky remeselníkov žijúcich alebo pôsobiacich v Tatrách. Okrem šperkov, keramiky, tkaných kobercov, kutých ozdôb, vyrezávaných výrobkov, batikovaných tričiek, ľanových vreciek či občerstvenia sú denne o 19.00 h za vstupné 3 eurá na programe umelecké vystúpenia heligonkárov alebo poetické pásma.

Na hradné nádvorie zavítalo kino

Nádvorie Kežmarského hradu ponúka do budúceho piatka každý večer o 21.00 h film, pred ktorým je uvedená aj študentská snímka. Dnes uvidíte remake komédie Nedotknuteľní. Vo štvrtok je v ponuke mysteriózny triler Trhlina. Piatok patrí dráme Zrodila sa hviezda, sobota pokračovaniu snímky Ako si vycvičiť draka 3. V nedeľu sa zamyslíte nad drámou Sklenená izba. Pondelok ponúkne francúzsku komédiu Daddy Cool. Na premietanie platí jednotné vstupné 3 eurá.

Goralské folklórne slávnosti v Ždiari. Ilustračná snímka: rov

Goralské slávnosti jubilujú

V areáli Strednica Ždiar nájdete cez víkend 25. ročník Goralských folklórnych slávností. Začne sa v sobotu o 17.30 h sv. omšou pod Havranom a Ždiarskou vidlou. Večer vám od 20.00 h zahrá Zuzana Smatanová s kapelou či skupina Bravo. Nedeľný program sa začne sv. omšou o 10.30 h. O hodinu pôjde dedinou vozový sprievod a o 13.40 h otvorí program DFS Ždiaranček. Nasledovať bude poľský DFS Male Podhale či lendacká skupina Goroli a domáci FS Goral. Dospelí zaplatia 3 eurá, deti do 15 rokov 1 euro.

Vikartovce chystajú dni obce

Na futbalovom ihrisku v sobotu od 15.30 h vystúpi FSk Vikartovčan, FSk Batizovce či FS Dúbrava z Prešova. O 20.00 h bude tombola. Po nej sa predvedie Martina Ťaskova Kanošová s manželom, ĽH Vranovčan i 4ka Band. V nedeľu si od 14.00 h deti zasúťažia a poteší ich rozprávka Divadla na doske. Predstaví sa FSk Rovienka zo Spišského Bystrého alebo Hanka Servická s ĽH Dribná. Tombola bude o 18.30 h. Tešiť sa môžete i na maľbu na tvár či ukážky remesiel. V sobotu zaplatíte 3 eurá, v nedeľu 2 eurá.

Rozhýbe nás jazz Gapa a Mečiara

V rámci Popradského kultúrneho leta vás už tradične v pondelok o 19.00 h na Námestí sv. Egídia pobaví nádielka jazzu. Kapela Gapa & Mečiar Blues Connection v zložení prešovský funk-jazzový saxofonista Mário Gapa Garbera a bluesový gitarista a spevák Roman Mečiar vznikla pred ôsmimi rokmi. Dvojica zahrá svoje autorské skladby, ale i piesne blues-rockových interpretov ako Eric Clapton, B. B. King alebo Jimmy Hendrix. V prípade zlého počasia nájdete koncert v Cafe Razy. Vstup je voľný.