Turnaj veteránok vyhrali Popradčanky

Medzi najstaršími boli najlepší volejbaloví veteráni zo Žiaru nad Hronom.

Ilustračná snímka: archív PN

V sobotu 10. augusta sa v Kežmarku uskutočnil 23. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska veteránov mužov a žien vo volejbale. Turnaj je zároveň známy aj ako Memoriál Františka Mizdoša. Na turnaji sa súťažilo v štyroch kategóriách, a to Ženy, Muži 40 – 50 rokov, Muži 50 – 60 rokov a Muži nad 60 rokov. Z minulého roka obhajovali medzi ženami Kežmarok, medzi mužmi od 40 do 50 rokov Prešov, medzi mužmi od 50 do 60 rokov Vysoké Tatry a v poslednej mužskej kategórii Žiar nad Hronom.

Najsympatickejšia je Košičanka

V jedinej ženskej kategórii sa predstavilo šesť tímov. V rámci Memoriálu i Majstrovstiev Slovenska bolo konečné poradie rovnaké. Vyhrali Popradčanky pred Kežmarkom a Bratislavou. Za najlepšiu hráčku bola vyhlásená K. Jakušová z Kežmarku. Organizátori súťaže vyhlásili aj najsympatickejšiu hráčku, ktorou sa stala J. Čenkovičová z ATU Košice, informoval tréner Milan Špak. Rovnaké konečné výsledky v prípade Memoriálu i majstrovstiev boli aj v prípade mužskej kategórie od 40 do 50 rokov. Spomedzi ôsmich tímov si najlepšie počínalo mužstvo zo Starej Ľubovne. Na druhom mieste skončil Prešov A a na treťom Trenčín. Najlepším hráčom sa stal R. Nemeth zo Starej Ľubovne.

Najstarší mal 78 rokov

Osem tímov bojovalo aj v kategórii mužov od 50 do 60 rokov. V rámci Memoriálu Františka Mizdoša zvíťazila Opava pred Starou Ľubovňou a Kežmarkom. Majstrovstvá Slovenska veteránov vyhrala Stará Ľubovňa pred Kežmarkom a Prešovom. Najlepším hráčom v tejto vekovej kategórii sa stal B. Křempek z Opavy. V kategórii mužov nad 60 rokov sa predstavilo šesť tímov. Memoriál F. Mizdoša vyhral Žiar nad Hronom pred Černovou a Užhorodom. Majstrovstvá Slovenska mali rovnakého víťaza, ktorým sa stal Žiar nad Hronom pred Černovou a na treťom mieste skončilo Brezno. Najlepším hráčom v tejto kategórii sa stal Švara z Černovej. Najstarším účastníkom celého turnaja bol 78-ročný J. Kmec z Prešova.

(rov)