Z Liptova si doniesli všetky tri body

Gólovo sa presadili zahraničné posily Andrić s Da Silvom.

Liptovský Mikuláš – Poprad. Snímka: archív FK Poprad

Po nevydarenom domácom zápase so Skalicou, keď Popradčania prehrali gólom v poslednej minúte riadneho času, chceli „orli“ naplno bodovať. V sobotu cestovali za súperom do Liptovského Mikuláša.

Skóre otvoril Andrić

V podtatranskom derby začali hostia aktívnejšie. V úvode zápasu sa hralo prakticky iba na polovici domácich. Prvú vážnejšiu šancu mali domáci v šiestej minúte, avšak Staš ju nedokázal využiť. Ten istý hráč mal veľkú šancu aj v 13. minúte. Lopta sa však za Malecov chrbát nedostala. Opäť platilo staré známe nedáš-dostaneš. V 20. minúte sa Popradčania po rýchlom protiútoku po pravom krídle dostali až k bráne súpera, kde sa lopta dostala k osamotenému Draganovi Andrićovi, a ten zaznamenal svoj premiérový gól v drese FK Poprad. Zrejme využil skúsenosti z pôsobenia na Liptove, odkiaľ prišiel do Popradu práve pred aktuálnou sezónou. Pomohli azda aj rozhovory s trénerom, ktoré absolvoval pred týmto zápasom. Liptáci sa snažili po inkasovanom góle čo najskôr vyrovnať. Popradčania odpovedali rýchlymi protiútokmi. Do polčasu už však gól nepadol, a tak odchádzali hostia do šatne s jednogólovým náskokom.

Malec zatiahol roletu

Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom nad očakávanie. V 47. minúte po priamom kope Kukoľa si loptu vo vzduchu našiel Lopez Da Silva Junior a hlavou ju poslal do siete. Poprad tak v úvode druhého polčasu viedol už 0:2. Liptáci naďalej pokračovali v útokoch a snažili sa zvrátiť nepriaznivý stav. Veľkú príležitosť mal v 58. minúte domáci Staš, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Malecom a mal dostatok času na zakončenie. Nakoniec trafil iba brankára a hostia opäť loptu odkopli. Krátko na to mohol Popradčan Andrić svojím druhým gólom v zápase poistiť víťazstvo, avšak domáci Gábriš loptu chytil. Veľkú šancu mali hráči Tatrana ešte v 78. minúte, keď Kotora poslal loptu do ohňa a Malec na viackrát perfektne zakročil a zatiahol roletu. V záverečnej desaťminútovke si Popradčania udržiavali Liptákov na dištanc a nepustili ich do vážnejšej šance. V 90. minúte ešte Da Silva poslal na domácu bránu ďalekonosnú strelu, avšak tá letela asi meter nad bránou. Po dvoch nadstavených minútach sa mohli hostia tešiť z víťazstva a pripísať si ďalšie tri body do tabuľky, ktoré im momentálne zabezpečujú druhé miesto za vedúcou Dubnicou.

Prvoradé je víťazstvo

Tréner FK Poprad Marek Petruš pre klubový web po zápase povedal: „Videli sme dobrý, útočný futbal z obidvoch strán. Gólových príležitostí bolo dosť. Víťazný gól strelil Dragan Andrić, ktorému sme dali príležitosť od úvodu. Dostával sa do šancí, nesklamal. Trochu sme pozmenili formácie a stále je na čom pracovať. Zásahov do zostavy bolo dosť, ale asi boli pozitívne.“ Hráčom Popradu je už aj Ukrajinec Vadim Jančak. Jeho príchodom sa káder Popradu uzavrel. Trénuje už aj Viktor Maťaš, ktorý je po operácii kolena. Priestor na vyjadrenie dostal aj strelec víťazného gólu Dragan Andrić: „Sme spokojní, máme tri body, ktoré sme stratili doma so Skalicou. Vedeli sme, čo máme hrať, čakali sme na svoje šance a využili sme ich. Som vďačný trénerovi za to, že mi dal dôveru. Som útočník, čakajú sa odo mňa góly. Škoda, že som nepridal ďalší, šance na to boli. Prvoradé je ale víťazstvo.“

Najbližšie čaká na Popradčanov zápas s Komárnom. Ten odohrajú na domácom ihrisku v Národnom tréningovom centre v Poprade v sobotu o 19.00 h.