Krátke správy zo športu 35. týždeň

Potocká plávala medzi elitou

Členka KP Aquacity Poprad Tamara Potocká uzavrela letnú sezónu na Majstrovstvách sveta juniorov v Budapešti, kde dosiahla historicky najlepší výsledok v novodobej ére klubu. V individuálnych disciplínach sa predstavila na 50-metrových tratiach. Voľný spôsob jej vyniesol 28. miesto a motýlik v svetovej konkurencii vynikajúce 13. Ako reprezentantka Slovenska plávala aj v troch štafetách, kde našim pomohla k 12. i 11. priečke a na polohovke 4 x 100 m okúsila aj svetové finále, no na 8. pozícii.

Rastislav Ďurica zvíťazil hneď dvakrát

Furmani v regióne mali v závere augusta hneď dve súťaže. Najskôr sa v Jakubanoch uskutočnil 13. ročník Jakubianskej uzdy, kde zvíťazil Rastislav Ďurica z Brezovice nad Torysou pred Jánom Suškom z Belej nad Cirochou a Petrom Choborom z Pavloviec. Ďurica triumfoval aj na nižných lúkach v Spišskej Belej v sobotu v rámci 8. ročníka Belianskej podkovy. Druhý skončil Peter Chobor a tretí Lendačan Ján Nebus. Furmani absolvovali rýchlostnú i silovú disciplínu aj manipuláciu s drevom.

Sezóna sa hasičom chýli k záveru

V rámci Podtatranskej hasičskej ligy sa v nedeľu konal 14. ročník súťaže družstiev O pohár starostu obce Kravany, kde kategóriu mužov vyhrali domáci pred Štrbanmi a Sviťanmi. Spišskosobotčanky triumfovali medzi ženami, druhí skončil Spišský Štiavnik a tretia Liptovská Teplička. V doraste zvíťazili Batizovčania pred Hranovnicou a Kravanmi. Z prvenstva sa tešili aj dievčatá z Hozelca a veteráni nad 35 rokov zo Sp. Štiavnika. Do konca ligy ostávajú už len preteky v Gerlachove a vo Vikartovciach.

Tatranský pohár mali aj bowleri

V Poprade sa stretlo 98 hráčov zo Slovenska, Čiech a Maďarska na 11. ročníku  Letného tatranského pohára, ktorý sa konal od 21. do 25. augusta. Tucet postupujúcich do štvrťfinále určilo 14 kvalifikačných rúnd. Úroveň výkonov bola extrémne vysoká, o čom svedčia čisté hry na 300 Michala Jakobeia i Matúša Goža. Celkový triumf však patrí domácemu Lukášovi Andrássymu, Gožo skončil druhý a junior Šimon Hrušovský tretí. Najlepším z neregistrovaných bol Jozef Hegenbart a ženou Kateřina Hejdučková.

Trinásť zlatých ostáva doma

Ešte 25. augusta sa v Kežmarku zišli pretekári na Majstrovstvách Slovenska v terčovej lukostreľbe telesne postihnutých športovcov. Dve zlaté medaily idú zásluhou Dávida Ivana, Sarah aj Miroslavy Schindlerových do Red Arrows Poprad. Pre MŠK-LK Kežmarok tituly získali Sebastián Šilon, Sofia Krasuľová, Marko Šimo, Bianka Šimová, Diana Pashchenková, Benjamín Badovský, Radovan Polák, Sandra Vaľová, Ľuboš Polák, Vladimír Modla, Juraj Zakopian, Kristína Juhásová aj Filip Mravčák.