Krátke správy zo športu 36. týždeň

Dve čisté hry Lukáša Katriňáka

V stredu sa v Citybowling Poprad zišlo 30 priaznivcov zábavného bowlingu na záverečnom 5. kole turnaja Leto v chládku 2019 (Nielen 10 je Strike). Upravené pravidlá napomáhajú vysokým náhodom, čo potvrdil Lukáš Katriňák dvoma tristovkami. Do semifinále si každý preniesol 30 percent kvalifikačného výkonu. Celkovo vyhral finálovým výkonom 252 Roudolf Zoričák, ktorý hádzal priemerne 323,67. Druhú priečku obsadil Vladimír Pavlikovský a tretí skončil víťaz kvalifikácie Jozef Hegenbart.

Dubašák v Gánovciach opäť obhájil

Cezpoľný beh Ganrun na 7,7 kilometra v sobotu napísal 5. ročník a časom 28:12 min ho štvrtýkrát za sebou ovládol Popradčan Jozef Dubašák. Druhý dobehol Spišiak Tomáš Kamas a tretí Marek Lenčeš. Batizovčanka Timea Mihoková za 33:17 min vyhrala kategóriu žien pred Dankou Faltičkovou zo Starej Ľubovne a domácou Renátou Grešovou. Martin Ďuríček z Gemerskej Polomy a Humenčanka Bianka Polovková vyhrali Beh zdravia na 3 km. Martin a Jakub Kučerovci z Popradu sa tešili z prvenstva v štafetách.

V Gerlachove triumfovali domáci hasiči

Predposledným kolom Podtatranskej hasičskej ligy bol v nedeľu 13. ročník súťaže O Putovný pohár obce Gerlachov, kde v kategórii mužov zvíťazili domáci pred Sviťanmi a Spišskosobotčanmi. Celkový triumf má istý Spišské Bystré. Gánovčanky boli najlepšie zo žien, druhá skončila Liptovská Teplička a tretia Spišská Sobota, ktorá už má isté celkové prvenstvo. Súťažili veteráni nad 35 rokov, kde vyhrali Batizovčania a v dorasteneckých kategóriách sa tešili Hranovničania a dievčatá zo Sp. Bystrého.