Krátke správy zo športu 37. týždeň

Pieniny majú konečne nového víťaza

Na Sedembolestnú Pannu Máriu sa tradične beží Malý Pieninský maratón, resp. Memoriál Bohuša Ježíka, ktorý napísal 21. ročník. Dominátorom na 18 km Prielomom Dunajca bol Revúčan Tomáš Kubej, ktorý triumfoval osemkrát za sebou, no teraz ho za 1.04:12 h dokázal zdolať Pavol Orolin zo Spišského Bystrého. Tretí skončil Štrban Tomáš Gemza. Najrýchlejšou ženou bola za 1.22:04 h Simona Čonková z Pečovskej Novej Vsi. Prvenstvo v štafetách obhájili Timea Mihoková so Šimonom Knežíkom.

Nízke Tatry ovládli „Kubašania“

V Liptovskej Tepličke sa ešte 7. septembra konal 2. ročník Behu SNP. Na polmaratónskej 21-kilometrovej trati cez Nízke Tatry triumfoval s časom 1.39 h Pavol Orolin zo Sp. Bystrého pred Popradčanmi Petrom Duračinským a Romanom Švarcom. Ženské prvenstvo za 2.16 h patrí Mariane Šebestovej zo Sp. Bystrého. Druhú a tretiu priečku obsadili Češky Renáta Prachařová s Martinou Svobodovou. Na 11 km vyhrali za 46:37 min Popradčan Jozef Dubašák a Katarína Šulíková z Lysej pod Makytou za 1.05:14 h.

V Lechnici a Spišskej Belej sa zišli cyklisti

Druhý septembrový víkend v regióne patril horským cyklistom. Konal sa totiž 2. ročník Rock Machine Lechnica MTB Tour, ktorá pozostávala z Enduro i Cross country. Túto kombináciu vyhral Peter Krajcoviech a medzi ženami Poľka Karolina Krasinska. V nedeľu 8. septembra sa pretekalo aj na 8. ročníku Belianskej 25 zo Spišskej Belej do Ždiaru. Ako prvý sa v cieli objavil Popradčan Ján Halík, druhý prišiel Ľubomír Valko, tretí Tomáš Hrebík a najrýchlejšou ženou bola Zuzana Senčeková z Tatranskej Lomnice.

Podtatranská hasičská liga pozná víťazov

Dobrovoľníci na záver súťažili na 11. ročníku o Pohár starostu obce Vikartovce. Medzi mužmi zvíťazili Sviťania a celkovo vyhralo Spišské Bystré. Spišskosobotčanky boli najlepšie zo žien nielen v nedeľu, ale aj v sezóne. Triumfom vo Vikartovciach potvrdili celkové prvenstvo taktiež Šuňavčania nad 35 rokov. Spišské Bystré bolo najlepšie medzi veteránkami, no v konečnom účtovaní skončilo za Batizovčami, ktoré vyhrali aj v doraste a tešili sa aj dievčatá zo Spišského Bystrého.

Štrban Garaj zabojuje o titul

Už tento piatok o 19.00 h usporiada popradský PAGA Gym v Aréne Poprad 1. ročník podujatia Boj o Tatry. Čaká na vás desať kicboxerských a dva boxerské zápasy. Nebude chýbať ani Dávid Štelmach z MŠK Goral Gym Kežmarok či kvarteto domácich bojovníkov – Ján Mišalko, Barbora Mayerová, Samuel Hadzima a Pavol Garaj, ktorého čaká súboj o slovenský titul WAKO PRO. Vstupenky zoženiete na predpredaj.sk, ale za rovnakú cenu aj na mieste. Za priamy výhľad si zaplatíte 8 eur, prípadne 5 na kraji tribún.