Libor Teplický odchádza z MŠK Kežmarok ako naj športovec

Mestský športový klub 5. septembra vyhodnocoval najlepších ešte za rok 2018.

Libor Teplický sa stal absolútnym víťazom ankety po prvýkrát. (Snímka: Lenka Teplická)

Cenu si prevzalo dvanásť jednotlivcov, dva kolektívy, jeden tanečný pár a dvaja zaslúžilí športovci. Cieľom slávnostného ceremoniálu v Kežmarku je každoročne poukázať na talent, odhodlanie a úspechy najlepších športovcov a zároveň ich motivovať k ďalším, lepším výkonom. „V našom klube máme svojich športových hrdinov. Toto ocenenie nepatrí iba im, ale aj všetkým, bez ktorých podielov by sa úspechy možno ani nedostavili – rodičom, trénerom, funkcionárom i predstaviteľom mesta,“ vysvetlil zmysel akcie prezident MŠK Kežmarok Ľuboslav Kovalský. Nechýbali ani legendy, ktoré odovzdali svojim nasledovníkom ocenenia. Pozvanie prijala trojica bývalých olympionikov – lyžiarov Anna Pasiarová, Viera Klimková i Ján Klimko.

Volejbalový KV MŠK Oktan Kežmarok vybral zo svojich radov stálicu Moniku Smák. (Snímka: archív/mik)

Kto ťahal oddiely?

Najlepším basketbalistom sa stal Marko Kalafut, hokejbalistom Libor Teplický, jazdkyňou Martina Reľovská, karatistkou Soňa Šatalová, kynológom Miroslav Krišák, lukostrelkyňou Diana Paschenko, šachistkou Zuzana Štočková Hagarová, volejbalistkou Monika Smák Kulová, futbalistom dorastenec Adam Pirhala, lyžiarom Filip Brutovský, cyklistkou Nina Raffajová a kickboxerom Erich Abt. Ocenený bol aj kežmarský tanečný pár Laura Laufová so Samuelom Žabkom. Najlepším kolektívom sa stali extraligové volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok, ktoré v najvyššej slovenskej súťaži v roku 2018 obsadili 4. a naposledy 5. priečku, a nezabudlo sa ani na stolných tenistov, ktorých v 1. lige – východ vedie Miroslav Harabín. Pocty sa dostalo aj dvom zaslúžilým športovcom – maratóncovi Antonovi Vojtičkovi a predsedovi kynologického klubu Jozefovi Nahálkovi.

Libor Teplický už žlto-modrý dres obliekať nebude. (Snímka: archív/mik)

Motivačný faktor

Absolútnym víťazom medzi jednotlivcami MŠK Kežmarok sa stal teraz už trojnásobný majster sveta Libor Teplický. Skúsený hokejbalista počas leta prestúpil do Považskej Bystrice, takže zo strany MŠK ide aj o akési poďakovanie za dlhoročnú činnosť. „Toto ocenenie som dostal prvýkrát, prekvapilo ma to a zároveň potešilo. Určite sa zohľadňovali výsledky aj zo sezóny 2018/19. Viem, že predo mnou vyhralo veľa veľkých športovcov a som rád, že som sa teraz mohol zaradiť vedľa nich. Je to pre mňa pocta a veľmi si to vážim,“ vyjadril sa Teplický a pokračoval: „Na galavečeri som stretol a spoznal mnoho talentovaných športovcov z Kežmarku a bol som milo prekvapený, aké výsledky dosahujú už v mladom veku. Verím, že keď si to mladí športovci pozrú, bude to pre nich motivácia, aby sa tým najúspešnejším športovcom v budúcnosti stali aj oni. V Kežmarku je systém, čo sa týka športu, nastavený dobre. Osobne mám aj dobré skúsenosti s predstaviteľmi mesta. Vždy sa dalo v rámci možnosti dohodnúť alebo vyriešiť nejaký problém.“

Michal KLEIN