„Orli“ z Popradu ako prví v sezóne zdolali Dubnicu

Sobota priniesla dva veľké šlágre futbalovej II. ligy.

Kamil Zekucia bojuje s dubnickou prevahou. (Snímka: mik)

Narazili totiž na seba druhá Banská Bystrica a štvrtá Skalica, no 1 422 fanúšikov spod Tatier zaujímal najmä súboj lídra z Dubnice nad Váhom, ktorý pricestoval na ihrisko tretieho Popradu. Zo štandardnej základnej jedenástky Mareka Petruša nebol k dispozícii Vladimír Kukoľ, pretože na tréningu utrpel ľahšie zranenie a na lavičke ostal Slebodník, takže od začiatku nastúpili Grešák i Arevalo. „Orli“ boli počas celého stretnutia nebezpečnejším mužstvom, no hostí v mnohých situáciách podržal brankár Digaňa. Horelo to najmä po štandardkách, keď bravúrne zakročil proti nožničkám Andrića a neskôr aj Zekuciovej hlavičke. Do tretice však už bol bezmocný, pretože na rohový kop si excelentne vyskočil Junior a loptu hlavou upratal k vzdialenejšej žrdi. Gól i dážď však hre ublížili a žiadne veľké gólovky sa do prestávky nezrodili.

Nožničky Dragana Andrića. (Snímka: mik)

Bolo sa na čo pozerať

Naopak po zmene strán sa opäť blysol Digaňa, keď vyrazil Jančovu strelu z vnútra pokutového územia, ale zareagoval aj na dorážku Grešáka. Z výbornej pozície na neho nevyzrel ani Zošák. Na vývoj stretnutia reagoval po hodine ako prvý tréner Dubnice Gergely, keď naraz poslal na trávnik Vujoševića i Párkáňa. Kým sa nová dvojica stihla zahriať do prevádzkovej teploty, Dubnica prehrávala už o dva góly. Zošák totiž prihrávkou vytvoril prečíslenie, stiahol na seba aj pozornosť obrancov a Andrić namiesto prihrávky voľnému Arevalovi poslal „na párky“ Václava a nekompromisne zakončil po zemi k bližšej žrdi. Povestný klinec do rakvy to ešte nebol. Na rohový kop Dubničanov totiž nedokázal vyskočiť Horváth, takže Kuzma, ktorý stál o krok za ním, mal jednoduchú prácu. Rýchlu odpoveď našiel Arevalo, keď od polovice prenikal sám až k šestnástke a presne vystrelil. Až do konca bolo o čo hrať, pretože hostia ťažili z minima maximum. Pri centri Plevu totiž defenzíva Podtatrancov neustrážila Vujosevića a po ďalšej presnej hlavičke bolo 2:3. Dubničania si však nedokázali vytvoriť záverečný nápor a nepomohlo im ani odstúpenie Andrića, ktorý sa pri vzdušnom súboji zranil.

Enzo Arevalo strelil tretí gól Popradu. (Snímka: mik)

Petruša potešila ofenzíva

„Videli sme skutočne dobrý a divácky atraktívny zápas. Sme prví, kto pokoril lídra tabuľky. O víťazstvo sme museli bojovať až do záverečného hvizdu, ale teší ma hra, ofenzíva, góly i vypracované príležitosti, aj keď škoda, že sme ich nepremenili. Komplikovali sme si to sami. Súper nemal nejaký tlak, len dve nepríjemné situácie do nášho pokutového územia, z ktorých vyťažil dva góly,“ hodnotil tréner FK Poprad Marek Petruš, ktorého zverenci cestujú v stredu do Prešova na kolo Slovnaft Cupu a v nedeľu sa predstavia v Petržalke.

Michal KLEIN