Popradčania v pohári postúpili, no v lige ani neskórovali

Futbalisti majú za sebou tzv. anglický týždeň.

Enzo Arevalo v zápase proti Stropkovu. (Snímka: FK Poprad)

Po šestici klubov spod Tatier sa v stredu v Slovnaft Cup-e predstavil druholigista FK Poprad, ktorý bol priamo nasadený do 2. kola. „Orli“ majú v rámci Slovenského pohára z posledných troch ročníkov, kedy nechýbali v najlepšej osmičke, latku nastavenú poriadne vysoko, takže na ihrisku treťoligového Stropkova nič iné ako postup neprichádzalo do úvahy. Súpera mali Podtatranci prevereného, pretože 17. augusta sa v Stropkove predstavilo ich B-éčko. Tréner Marek Petruš sa snaží všetkých zverencov dostatočne vyťažiť, takže aj teraz mal dobrú príležitosť premiešať zostavu. Od úvodu na trávnik vybehli napríklad Luberda, Grešák, Gallovič, Jančak, Arthur či Arevalo. Favorit mal v úvodnom dejstve síce prevahu, ale žiadne veľké šance neprichádzali. Ako prvý mohli udrieť domáci, no tečovaná stela expopradčana Rudolfa Bilasa tesne minula bránu. Malecovmu náprotivkovi Prysiazhniukovi zase po  Jančakovom pokuse pomohlo brvno.

Vadym Jančak. (Snímka: FK Poprad)

Zlomil to Hovráth

Ani po zmene strán sa hostia nevedeli výraznejšie presadiť, takže Petruš po hodine, pochopiteľne, reagoval striedaním. Na ihrisko poslal Andrića s Horváthom a práve druhý menovaný stopér s ofenzívnym inštinktom poslal svoj tím okamžite do vedenia. Stropkovčania však nezložili zbrane a Malec mal čo robiť, aby vytesnil výborný pokus Vargu aspoň na žrď. Navyše pri ňom stálo aj šťastie, lebo domáci sa dostali aj k dorážke, no tá skončila zase na druhej žrdi. V absolútnom závere ešte pečatil popradský triumf na 0:2 i postup Ukrajinec Jančak. „Od domácich sme čakali presne to, čo sa na ihrisku potvrdilo. Hrali súbojový, agresívny futbal, spoliehali sa na hrotového útočníka, ktorý má celkom dobré parametre, a na nejakú štandardnú situáciu. Z našej strany to bol dobrý, kolektívny výkon, zaslúžené víťazstvo,“ hodnotil pre klubový web asistent trénera FK Poprad Ivan Lapšanský a doplnil ho stopér Martin Luberda: „Stropkov vôbec nie je zlé mužstvo. Prvý polčas bol skôr bojovnejší, možno sme boli trochu ustráchaní. V druhom polčase sme to zvrátili, mali sme aj šťastie pri tej tyčke. Dali sme dva góly, zaslúžene vyhrali a ideme ďalej.“ Popradčania pocestujú na 3. kolo 11. septembra do Prešova a z tímov v regióne v rovnakom termíne privíta Spišské Podhradie Podbrezovú a o týždeň neskôr príde do Starej Ľubovne fortunaligová Žilina.

Dragan Andrič v stretnutí proti Banskej Bystrici. (Snímka: FK Poprad)

Nehrali ako predtým

Už v sobotu čakal „orlov“ druholigový zápas na Štiavničkách, kde ich privítala rozbehnutá Banská Bystrica. Jeden z ťahákov 7. kola na tribúny prilákal vyše 1 200 dikávkov, ktorí však dlho nič svetoborné nevideli. Obaja súperi totiž stavili na opatrnosť a číhali na chybičky. Na konci polčasu jednu urobil Kukoľ, ktorý tentoraz nastúpil na pravom kraji obrany. Pred šestnáskou zahral rukou a Polievka z následného priameho kopu Maleca prekonal. Kukoľ mohol rovnakým spôsobom po prestávke svoju chybu napraviť, no jeho pokusu trochu chýbala presnosť. S tou si nepotykal ani Gallovič, ktorý zakončoval peknú kombinačnú akciu. Popradčania síce dlhodobo dokazujú, že vedia zvládať závery, čo chceli opäť potvrdiť, no tentoraz im to nevyšlo. Pajer totiž urobil chybu, ktorú gólom na 2:0 nekompromisne potrestal Blažej Vaščak. Krutou bodkou za stretnutím pre hostí bol gól, ktorý ofsajdovým verdiktom znegoval postranný rozhodca. „Zápas nám úplne nevyšiel veď sme ani vážne neohrozili domácu bránu, až na ten gól, ktorý bol z ofsajdu. Ťažko sa hrá na remízu 0:0, nemohli sme uhrať ani bod. Keď sme dostali gól v závere prvého polčasu, mali sme druhý polčas hrať úplne ináč. Škoda, sú aj také zápasy, súper vyhral zaslúžene. Nehrali sme tak ako v predošlých zápasoch, keď sme kombinovali, držali loptu a boli nebezpeční pred súperovou bránou,“ povedal pre fkpoprad.sk kapitán Štefan Zošák.