Silák Peter Rekenei si dáva od súťaženia pauzu

Pred Arénou Poprad sa v sobotu konal 9. ročník Tatranského siláka.

Peter Rekenei pri priťahovaní Hummera. (Snímka: mik)

Organizátor Peter Rekenei tentoraz zvolil koncept súťaže štvorčlenných tímov, v ktorej si zmerali sily českí a slovenskí strongmeni. Našich západných susedov reprezentovali Čestmír Šíma, Pavel Zadražil, Radek Paták a Michal Tichý. Domáce kvarteto tvorili Igor Petrík, Marek Tóth, František Piroš a nechýbal ani Popradčan Rekenei.

Prevracanie pneumatiky. (Snímka: mik)

Prvou disciplínou bola kláda, ktorú vyhral Piroš, v nosení 165-kilogramových kufrov v jednej ruke bol najlepší Šíma a Čechov dostal do vedenia Tichý v mŕtvych ťahoch s 350 kilogramovou záťažou. Rekenei vďaka ťahaniu kamióna skóre vyrovnal a v Super Yoke (nosenie sedačky so štyrmi sediacimi dámami) na neho nadviazal Piroš. Súťaž vyvrcholila štafetou, kde sa zapojili všetci členovia tímov. Priťahoval sa Hummer, prevracala sa obrovská pneumatika, prehadzovali sa betónové gule a posledných členov čakal Viking Press, ktorú vyhrali Slováci a celú súťaž 4:2.

Záverečná fotografia silných mužov. (Snímka: mik)

„Prvý boj sme zvádzali s teplom, ale pretekári dali zo seba všetko, čo mohli. Išli sme naplno. Súbežne sa v Poprade konalo viacero akcií, takže sme ani nečakali návštevnícky rekord, ale diváci boli super. Z môjho pohľadu organizátora a zakladateľa veľká spokojnosť,“ hodnotil Rekenei, ktorého čaká pauza: „Zatiaľ som ukončil svoju desaťročnú kariéru súťaženia, pretože začínam mať problémy s chrbtom. Od dvoch doktorov som dostal varovný prst, ktorí mi odporučili pauzu s disciplínami. Cvičiť však môžem naďalej. Idem si teda vyriešiť platničky, a potom opäť nastúpim reprezentovať Poprad. O rok nás čaká jubilejný 10. ročník, kde chceme pripraviť veľké prekvapenie, na čom začnem pracovať už o mesiac.“

(mik)