Krátke správy zo športu 39. týždeň

Najrýchlejším časovkárom bol Mičian

Cyklisti sa stretli aj v sobotu na 8. ročníku Waltera Rennera. Časovku do vrchu na 6,8 km s prevýšením 280 m na trase Mlynčeky – Kežmarské žľaby vyhrali na cestných bicykloch  Samuel Mičian z CK Firefly (13:29 min) a Kežmarčanka Karina Bešenejová (17:19 min). Prvenstvá na horských a trekových bicykloch patria Patrikovi Oravcovi z Kežmarku (15:11 min) a Popradčanke Natálii Benkovej (20:25 min). Zúčastnilo sa aj trio na handbikeoch, kde zvíťazili Miloš Hudec a medzi ženami Anna Oroszová.

Bežali, aby sa deti mohli najesť

V sobotu sa v Tatranskej Lomnici uskutočnil charitatívny beh Mary’s Meals Charity Run Vysoké Tatry. Štartovné 15,60 eur od každého bežca pokryje náklady na stravovanie dieťaťa počas celého školského roka. Osemkilometrový okruh najrýchlejšie zvládol za 30:34 min Vladimír Jambrich z Tatravagónky Poprad a medzi ženami vyhrala s časom 41:51 min Zuzana Šucová z Fittatry. Z Tatravagónky je aj najlepší nordic walker Anton Labaj a Tatranke Silivii Sedláčkovej patrí ženské prvenstvo.

Pastorová to natrela mladším

Na Štrbskom Plese zase popoludní písal 6. ročník Beh za Tatry. Muži absolvovali 7,2 km, ktoré za 32:33 min zabehol Martin Kozma. Druhý skončil Dávid Hritz a tretí Jozef Fabry. Simona Čonková za 17:30 min triumfovala na polovičnej ženskej trati pred Kristínou Špitkovou a Martinou Gajdošovou. Obe pohlavia mali vyhlásené aj staršie kategórie bežcov, ktorí sa narodili najneskôr v roku 1980. Medzi mužmi zvíťazil Martin Benda a Petra Pastorová s časom 15:48 min ovládla aj absolútne poradie žien.

Úvodné výhry Zoričáka aj Orolina

V stredu odštartoval nový ročník Bowling Tour mesta Poprad a 1. kola sa zúčastnilo 32 hráčov. Finálovým výkonom 220 triumfoval v skupine A Anton Zoričák, ktorý hádzal priemerne 207,13. Druhé miesto patrí víťazovi kvalifikácie Vladimírovi Pavlikovskému a tretie Jozefovi Hegenbartovi.  Aj v B-éčku skončil najlepší kvalifikant Roman Gavalér druhý, keď vo finále nestačil na 163 Pavla Orolina s priemerom 182,75. Tretiu priečku obsadil Jozef Kocur a najvyšší náhod dňa 257 dosiahol Matúš Gožo.

Shihan potiahli Kiššková s Klempovou

Bezmála 1 200 karatistov z 36 klubov vrátane popradského Shihanu bojovalo uprostred septembra na 22. ročníku Budapest Open. Mladé karatistky spod Tatier získali v Maďarsku dva cenné kovy. V súbornom cvičení kata mladších žiačok skončila Karolína Kiššková tretia. Laura Klempová v tejto kategórií obsadila štvrtú priečku. V športovom zápase kumite mladších žiačok do 30 kg si dvojica pozície vymenila. Laura si vybojovala bronz a Karolína ostala za pódiovým umiestnením.