Krátke správy zo športu 40. týždeň

V Spišskom Bystrom vyhral Bachratý

Kubašská 10° v sobotu písala svoj 5. ročník. Na hlavnej 10-kilometrovej trati triumfoval za 40:49 min Popradčan Štefan Bachratý, druhý skončil Samuel Dvorštiak z Ružomberka a tretí Čech Ondrej Ruttkay. Linda Dvorštiaková bola za 46:19 min najrýchlejšou ženou pred domácou Marianou Šebestovou a ďalšou Ružomberčankou Dankou Hanulovou. Bežala sa aj polovičná trať, na ktorej zvíťazili Adam Riapoš z Heľpy za 21:26 min a medzi ženami Anna Mária Rindošová z Popradu za 28:38 min.

Iskra Svit u majstra neprekvapila

V sobotu sa začala Slovenská basketbalová liga mužov, kde nechýbajú ani Podtatranci. Hneď na úvod však cestovali do Bratislavy, kde ich zdolal najväčší favorit súťaže 84:64 (40:29). „Inter je najlepší tím na Slovensku. Vedeli sme, že to bude ťažké, a tak aj bolo. Bol to prvý zápas, s niečím som spokojný a s niečím nie. Carr bol naším najlepším hráčom, ale hoci som veril, že môžeme vyhrať, nemohli sme. Pre nás sa liga skutočne začne v stredu doma proti Handlovej,“ povedal tréner Svitu Prtorič.

Domáce preteky ovládol Mlynár

TJ Tatran Gerlachov v nedeľu organizoval 18. ročník Memoriálu MUDr. Michala Guhra, ktorý bol zároveň Majstrovstvami SR i 5. kolom Slovenského pohára  v behu na kolieskových lyžiach. Pretekalo sa na 6,4 km z Gerlachova cez Tatranskú Polianku na rázcestie pri Velickom moste. Najrýchlejšie to za 28:19 min zvládol domáci Peter Mlynár pred Jánom Koristekom z Látok a Jakubom Šiarnikom z Jasnej. Nováčanka Barbora Klemenová dominovala medzi ženami pred Luciou i Petrou Repkovými z KBT Spiš.

Pod Urpínom sa darilo Shihanu

Poslednú septembrovú sobotu karatisti stretli na 34. ročníku Pohára SNP v Banskej Bystrici, kam prišli aj dva kluby spod Tatier. Výborne si počínali popradskí shihanisti, ktorí v medailovej bilancii skončili druhí 5-5-7. Zlaté medaily v kata získali Simona Bednarčíková, Hana Hybenová i Karolína Kiššková a v kumite brali prvenstvá Benjamín Hyben aj Ema Zacharová. ŠKM-KK Stará Ľubovňa obsadil 1-2-0 ôsmu priečku, keď Jakub Šenšel porazil vo finále kumite oddielového kolegu Filipa Koleja.

Kačmarčík v Bulharsku behal 35 hodín

Koncom septembra absolvoval Sviťan Tomáš Kačmarčík ďalší prestížny ultramarón. V bulharských horách zvládol porciu 160 kilometrov a 11-tisíc metrov prevýšenia v ťažkom technickom teréne za necelých 35 hodín. Do cieľa dorazil na spoločnej štvrtej priečke s Francúzom Ludovicom Maillardom. Získal tak cenné kvalifikačné body na americký Hard Rock. Na víťazného Bulhara Vladimira Miluševa stratil dve hodiny a 38 minút. Najlepším Slovákom bol tretí Patrik Hrotek.