Marek Petruš: Niekedy vám nie je súdené dať gól

Druhá najvyššia futbalová súťaž pokračovala v sobotu a Popradčania utrpeli ďalšiu tesnú porážku.

FK Poprad – MŠK Žilina B. (Snímky: mik)

V chladnom i sychravom počasí si na futbal našlo cestu iba 390 divákov a Podtatranci hostili žilinskú rezervu, ktorá im v tabuľke dýchala na päty. Marekovi Petrušovi pre problémy s platničkou stále chýbal krídelník Kukoľ. Menšie svalové zranenie trápi aj Zošáka, ale ten bol aspoň na lavičke. Tam ostal aj pravý obranca Peter Maslo a jeho post netradične zaujal Ukrajinec Jančak. Zvyšok základnej jedenástky bol viac-menej klasický. Prvú zaujímavú príležitosť mal Žilinčan Kurminowski, ktorý sa cez Horvátha pretlačil až do zakončenia, ale Malec bol pozorný. „Orli“ pohrozili po Gallovičovom centri, no Andrić bránu netrafil a medzi tri žrde nesmerovala ani Jančova krížna strela spoza šestnástky. Na druhej strane to taktiež z diaľky skúsil Gono, ktorý pred tým poslal „na párky“ Jančaka, ale Malec jeho pokus vytesnil. Skóre „šošoni“ predsa len otvorili v nadstavenom čase prvého dejstva. Gerebenits sa sprava snažil nájsť Kurminowskiho, prihrávka mu príliš nevyšla, ale Pajer ju nešťastne sklepol priamo pred Paura na vzdialenejšej žrdi a Malec bol bezmocný.

Opäť neskórovali

V druhom polčase Popradčania ovládli hru, ale stroskotávali na perfektne chytajúcom Samuelovi Petrášovi. Výborne vybehol proti Zekuciovi a Grešákovej dorážke chýbala presnosť. Žilinský gólman sa nebál ani bolesti a išiel aj do stretu s Arevalom, na ktorého smeroval center Grešáka. Neskôr vyškriabal na roh aj španielovu strelu z otočky a pri štandardnej situácii bravúrne zneškodnil aj hlavičku Andrića. V absolútnom závere, keď hral už Poprad vybank s Horváthom na hrote, sa práve Andrić neulakomil na pomerne jednoduché zakončenie z blízka, ale loptu posúval Horváthovi, no Chríbik nebezpečenstvo odvrátil a MŠK Žilina B tak pod Tatrami triumfoval 0:1.

„Ak nedáme gól a jeden dostaneme, nemôžeme zvíťaziť. Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ale doma musíme vyhrávať. Kĺbi sa vo mne zlosť i sklamanie. Žilina bola šťastnejšia v gólových situáciách. Všetci videli, z čoho sme si dali v podstate gól sami. Z pravej strany urobili peknú akciu, všetko sme už mali vo svojich rukách, ale klzký terén zapríčinil, že to spoluhráčovi ušlo a Žilinčania skórovali do prázdnej brány. Nechcem znehodnocovať súperov výkon, pretože sú to mladí perspektívni šikovní chlapci, ale na gól sme im prihrali a za to trpíme. V závere som si veril, že keď mi to Dragan posunie, tak to z prvej vystrelím, ale žiaľ, nevyšlo to. Veľmi sme chceli, ale nebolo nám to súdené a opäť sme prehrali. Ani v Bardejove sme nemali šťastie, ktoré od nás asi odišlo. Stále poctivo pracujeme, pripravujeme sa na každého súpera a verím, že ho pritiahneme na svoju stranu,“ vyjadril sa popradský obranca Lukáš Horváth.

Niekedy to nie je súdené

„V prvom polčase sa hral vyrovnaný duel. Žilinčania boli na lopte veľmi silní, je to mladé kombinačné behavé mužstvo a o jeho prednostiach sme vedeli. Organizačne sme to zvládali celkom slušne, ale nepremenili sme dve sľubné situácie a pred odchodom do kabín sme inkasovali zbytočný polovlastný gól. Druhý polčas nemôžem chlapcom vyčítať, mrzí ma iba výsledok, ktorý bol nespravodlivý. Mužstvo spravilo na ihrisku všetko okrem strelenia gólu. Príležitosti sme mali a možno nám chýbala akurát šťastena. Na to sa však nehrá. Súper dal gól a vyhral šťastnejší,“ hodnotil tréner Marek Petruš, ktorý si uvedomuje, že na postup je viacero ašpirantov: „Sme len Poprad. Patríme medzi najlepšie mužstvá II. ligy a nie sme Barcelona ani Real Madrid, ktorí však taktiež zakopávajú a prehrávajú. Na futbal sa treba pozerať triezvymi očami, veď aj tréner hostí priznal, že boli šťastnejší. Niekedy vám nie je súdené dať gól. V Bardejove nám nebolo súdené premeniť pokutový kop. Všetci v Poprade by nás radi videli na prvom mieste, ale v súťaži sú aj iné kluby, ktoré hrajú dobrý futbal ako aj títo mladí žilinskí chlapci, ktorí sú roky najlepší na Slovensku. Polovica z nich hráva alebo o pol roka bude hrať Fortuna ligu. My máme taktiež mladých futbalistov, ktorým sa chcem poďakovať za výkon. Áno, stratili sme body, ale to málo divákov určite videlo nasadenie, bojovnosť, srdiečko i kvalitu. Bohužiaľ, nevyhrali sme.“

Michal KLEIN