„Ružu“ dvakrát zostrelil Dragan Andrić

Popradskí futbalisti hrali II. ligu netradične už v piatok.

Denis Jančo. (Snímka: mik)

Proti ružomberskej rezerve, ktorá sa pod Tatrami predstavila s kádrom plným mladíkov, nemal popradský tréner Marek Petruš stále k dispozícii Kukoľa a tentoraz z dôležitých pilierov tímu chýbal aj Junior. Miesto v základe sa tak ušlo Gallovičovi a pravú stranu rovnako ako v Šamoríne okupovali Maťaš s Jančakom. V príjemnom jesennom počasí si do NTC našlo cestu len 670 divákov, ktorí navyše v prvom polčase nevideli atraktívny futbal. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, Liptáci sa do útoku nehrnuli a vychádzali z poctivej defenzívy. Občas sa cez ňu Popradčania dostali, ale žiadne vyložené tutovky neprišli. Za zaujímavú možno označiť sitáciu, keď Grešákov center nadvihol v šestnástke Zekucia, lopta sa dostala až na zadnú žrď, no Maťaš mieril privysoko. Hlavičkový biliard v pokutovom území „ruže“ sa zrodil aj po Zakuciovom tradičnom dlhom aute. V tom momente nedôrazná obrana hostí dovolila, aby lopta šla z Pajerovej hlavy na Andrićovu a hlavičkové zakončenie na seba zobral Horváth, no nebolo príliš prudké a Krajčírik si poradil.

Kamil Zekucia. (Snímka: mik)

Gól na podnose a z penalty

Počas prestávky sa žiadne z mužstiev živou vodou nepokropilo, aj keď tréner Liptákov Ladislav Pecko to vyskúšal hneď dvojnásobným striedaním. Stále sa dalo hovoriť len o náznakoch príležitostí zo strany „orlov“. Pre nich však bol plný bodový zisk nesmierne dôležitý, takže Marek Petruš reagoval po hodine, keď vymenil Maťaša za Arevala. Zlom predsa len prišiel, aj keď Španiel v ňom prsty nemal. Jančo z pravej strany pretiahol center až na Zekuciu, ktorý si trúfol na dvojicu Kmeť-Bajtoš, cez nich prešla jeho strieľaná prihrávka až na Krajčírika, no ten ju len vyrazil pred Andrića a Poprad viedol. Zásadnosť troch bodov pre domácich podčiarklo aj striedanie Janča za stopéra Luberdu, aj keď to neznamenalo zatiahnutie sa do defenzívnej ulity a Podtatranci mali stále viac z hry. Po jednej zo štandardiek sa k hlavičke z bezprostrednej blízkosti dostal Zekucia, ale Krajčírikovi pomohlo brvno. Arevalo výrazne dopomohol k druhému gólu, keď dlhú loptu ideálne sklepol do behu Zošákovi, ručnú brzdu zatiahol Ondrek a Andrić z penalty po zemi trafil presne k pravej žrdi. Srb tak rozhodol o triumfe Popradu 2:0 a diváci ho mohli ešte vytlieskať pri striedaní za dorastenca Olejníka.

Matej Grešák. (Snímka: mik)

Prvoradé bolo víťazstvo

„Vedeli sme, že mladé behavé mužstvo bude chcieť hrať s nami otvorenú partiu a, naozaj, sa nezatiahli a mali aj rýchle brejky. Prvý polčas bol vyrovnaný, aj keď my sme mali loptu viac na nohách. Chvalabohu, že sme po zmene strán dali gól a zápas zvládli. Mali sme menej času na oddych, ale bolo to o trpezlivosti. Dôležité je, že sme potvrdili tri body, ktoré sme po dvoch prehrách získali so Šamorínom. Čakajú nás ešte tri kolá, ktoré by sme chceli zvládnuť. Mužstvo je dobre pripravené, ale po tých dvoch zápasoch, kedy sme podali slabé výkony, sme boli nervózni,“ povedal Dragan Andrić a doplnil ho tréner Petruš: „Tešíme sa z víťazstva napriek tomu, že ružomberskí mladíci už na ihriskách súperov získali desať bodov. V prvej polovici sa hral vyrovnaný zápas a gólových situácií sme si nevytvárali až toľko. Prvoradým cieľom však bolo víťazstvo, takže v kabíne sme opäť hovorili o trpezlivosti, že gól nakoniec strelíme. Keď sa tak stalo, upokojili sme sa a v závere sme už hrali pohľadný futbal a vypracovali sme si viacero šancí.“

Michal KLEIN