Krátke správy zo športu 44. týždeň

Mayerová si vybojovala bronz na MS

Dvaja členovia popradského Paga Gym-u sa zúčastnili Majstrovstiev sveta v kickboxe, ktoré v závere októbra usporiadala v Bosne a Hercegovine organizácia WAKO. Skúsený Štrban Pavol Garaj prehral hneď prvý zápas v disciplíne low kick proti Rusovi Magomedovi. Naopak 19-ročná Matejovčanka Barbora Mayerová vo svojej seniorskej premiére uspela. Porazila Francúzsku Monicu Torchio aj Američanku Lillie Helton. V semifinále ju zdolala neskôr zlatá Srbka Saida Bukvić, takže Mayerová získala bronz.

Kolodzej je profesionálny šampión WKU

Kickboxer MŠK Goral Gym Kežmarok zase 26. októbra bojoval vo Švajčiarsku na akcii Fightnight Wil, ktorý organizovala asociácia WKU. Domáci, aj keď pôvodom Macedónec, Beni Osmanovski obhajoval titul profesionálneho majstra sveta WKU v K1 do 83 kg kg práve proti Kolodzejovi. Vyrovnaný súboj sa rozhodol v treťom kole, keď Kežmarčan výborne trafil naskočené koleno. Osmanovskiho odpočítali a trojnásobný majster Slovenska WAKO či šampión Euroligy Muay Thai dosiahol najväčší úspech v kariére.

Gerlachovčan Mlynár zdolal aj cudzincov

Letnú bežeckú sezónu v regióne uzavrel 27. októbra 5. ročník 31-kilometrového Behu hrebeňom Čergova z obce Kyjov cez najvyššie vrcholy tohto pohoria a pretekári pri ňom prekonali prevýšenie 1 372 metrov. Trať zvládol najrýchlejšie za 2.24 h Gerlachovčan Peter Mlynár pred Britom Jackom Rammom a Nemcom Jasperom Cirkelom. Medzi ženami za 3.14 h zvíťazila Simona Čonková z prešovského Maras Team-u. Druhá skončila Jarka Vitovičová z Prahy a tretia Tonka Kožušková z domáceho Čergovrun-u.

Jozef Ninis opäť obhájil národný titul

Na Slovensku umelá dráha chýba, ale naši sánkari tradične štartujú sezónu národným šampionátom v iných krajinách. Tentoraz sa 19. októbra zišli v Lotyšsku. Medzi mužmi obhájil titul podľa očakávania Jozef Ninis z Tatranskej Štrby, pred Jakubom Šimoňákom z Tatranských Matliarov a najlepším starším juniorom Jozefom Hušlom z Vysokých Tatier. Najlepšou ženou bola Katarína Šimoňáková z Tatranských Matliarov a člen TJ Vysoké Tatry Metod Majerčák bol spoločne s Vratislavom Vargom jedinou dvojicou.

Odštartoval východniarsky seriál plavcov

Poslednú októbrovú sobotu sa v Humennom uskutočnilo 1. kolo Majstrovstiev východoslovenskej oblasti v plávaní. KP Aquacity Poprad obsadil s 58 medailami (12-23-23) 5. priečku. Potiahli ho najmä Nina a Sofia Hudžíkové, Marek Koreň, Barbora Pitoňáková, Oliver Tomas, Alexandra Ďurásová, Dominik Fábry či Júlia Ivanová, ktorí získali minimálne po tri medaily. Sedem kovov (2-1-4) si vyplávali aj členova GPO Svit. Andrea Zavacká dvakrát vyhrala a všetky bronzy získal Jakub Kreta.