Krátke správy zo športu 47. týždeň

Futbalisti budú mať nového trénera

V utorok zasadala Správna rada FK Poprad a rozhodla sa ukončiť spoluprácu s trénermi A-tímu Marekom Petrušom i s asistentom Ivanom Lapšanským. „Už od zápasu v Bardejove nie sme spokojní s predvedenou hrou, ani s výsledkami nášho A-mužstva. Očakávania boli väčšie a rozhodli sme sa, že musí prísť k zmene,“ povedal pre fkpoprad.sk prezident klubu Roman Dvorčák. Tréningový proces dočasne povedie Peter Ďuriš, ktorý od septembra v FK Poprad trénuje tzv. Top skupinu. Klub chystá aj zmeny v kádri.

Johnson sa v SBL stal rekordmanom

Svitskí basketbalisti vstúpili do stredajšieho stretnutia v Handlovej veľmi zle a v úvode druhého polčasu prehrávali o 16 bodov. Manko však dokázali najmä zásluhou Nesbitta s Johnsonom stiahnuť na 82:82, v predĺžení boli dominantnejší a zvíťazili 87:96. Američan Isaiah Johnson navyše deväťkrát získal loptu, čím vyrovnal rekord SBL Šoleviča s Maričom. V sobotu mala Iskra doma tiež zlý začiatok, ale potiahla ju rovnaká dvojica a v štvrtej štvrtine rozhodla o triumfe nad Žilinou 94:85.

Jozef Ninis sa do top 10 nezmestil

Pomaly sa rozbiehajú Svetové poháre v zimných športoch. Alpskí lyžiari mali predkrm v závere októbra, kedy sa v Söldene konal obrovský slalom, ale pred pravidelným pretekaním mali mesačnú prestávku. Uplynulú nedeľu sa Tatrancovi Adamovi Žampovi vo Fínsku v slalome vôbec nedarilo, keď v prvom kole skončil 50. a do druhého nepostúpil. Cez víkend už začali aj sánkari. Jozef Ninis z T. Štrby obsadil v Rakúsku 13. priečku Jakub Šimoňák z T. Matliarov 24. a jeho sestra Katarína medzi ženami 18.

Prsiari Koreň s Vlčkovou zvíťazili

Sedmička plavcov z KP Aquacity Poprad sa 16. novembra predstavila v konkurencii 34 klubov zo Slovenska a Čiech na Pohári mesta Trenčín. Juniorskí prsiari Marek Koreň i Dáša Vlčková potvrdili svoju silnú disciplínu zlatou medailou. Dáši na 100 metrov stačil čas 1:17,87 min a Marek na dvojnásobnej trati časom 2:25,43 min pretvoril svoj osobný rekord, ktorý je zároveň aj klubovým. Na stovke skončil „iba“ štvrtý, a keďže nikto ďalšiu medailu nepridal, Podtatranci obsadili v Trenčíne 6. miesto.

Začiatočník Mrug vyhral v kumite

Ešte 16. novembra sa v Šuranoch uskutočnilo 2. kolo Slovenského pohára mladších kadetov, kadetov, juniorov a U21. Medzi zúčastnenými boli aj dva podtatranské kluby. ŠKM-KK Stará Ľubovňa skončil v medailovej bilancii klubov na 20. mieste (1-0-3). Prvenstvo vybojoval Marko Mrug a bronzy pridali Lukáš Dufala, Adam Jurák i Filip Šenšel. Popradský Shihan bol za (0-2-2) 27. zásluhou dvoch strieborných medailí Alexandry Krempaskej a tretích priečok Filipa Chudíka s Emou Zacharovou.