Mesto vynovilo športovú halu

Minulý pondelok skončila druhá etapa obnovy Viacúčelovej haly Aréna Poprad, ktorá sa začala ešte koncom októbra.

Ilustračná snímka: mik

Hneď na druhý deň sa tu konalo prvé podujatie vo vynovených priestoroch. V rámci rekonštrukcie sa opravil balkón, ktorý bol v havarijnom stave, zmodernizovala sa klimatizácia v priestoroch reštaurácie a modernizáciou prešlo aj osvetlenie haly, v rámci ktorej došlo k výmene výbojkových za led svietidlá. Celkové náklady na túto etapu predstavovali vyše 114-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

Tejto etape predchádzala v dňoch 23. septembra až 11. októbra oprava palubovky. Súčasťou prác bolo kompletné brúsenie, lakovanie, farbenie plôch a maľovanie nových čiar pre halové športy, keďže na pôvodnej palubovke neboli vyznačené volejbalové ihriská. Na palubovke pribudol aj erb mesta. „Zaujímavosťou je vyznačenie okrem hlavného volejbalového kurtu aj dvoch priečnych volejbalových ihrísk, keďže v sezóne 2019/2020 bude v Aréne pôsobiť aj volejbalový klub VK 2012 Poprad,“ informoval prevádzkar haly Miroslav Kalnaši. Obnova palubovky stála mesto takmer 25-tisíc eur.

Tieto investície sú najväčšími od otvorenia Arény Poprad. V najbližšom období mesto neplánuje do haly ďalšie väčšie investície. Jej výstavba sa začala položením základného kameňa 15. augusta 2005 a ukončená bola o rok neskôr. Verejnosti slúži od 11. novembra 2006. Celkové náklady na výstavbu vtedy dosiahli 273,551 milióna korún, čo je vyše deväť miliónov eur.

Rastislav OVŠONKA