Po zranení sa vrátil Patrik Svitana a prišiel Miroslav Preisinger

Popradskí hokejisti minulý týždeň získali šesť bodov.

Juraj Halo za HK Poprad v Tipsport Lige nastúpil len dvakrát, ale nepodal presvedčivé výkony. V stredu 6. novembra už klub oznámil, že náhradou za neho bude Patrik Nechvátal. (Snímka: archív/mik)

Zatiaľ, čo Peter Mikula proti Michalovciam iba nasával atmosféru na striedačke a tím ešte viedol Juraj Bondra, nový tréner „kamzíkov“ už na stredajšie stretnutie pod Zoborom naplno prevzal taktovku po Františkovi Štolcovi ml. Nemohol však počítať s dlhodobo zranenou trojicou Matúš Paločko, Matúš Matis a Jorgen Karterud. K dispozícii nemal ani Patrika Svitanu či Borisa Česánka. Klub podľa očakávaní po nepresvedčivých výkonoch navyše oznámil ukončenie spolupráce s brankárom Jurajom Halom, takže Tomášovi Vošvrdovi kryl chrbát opäť junior Rychlík. Miesto v obrane sa neušlo Kramárovi a Mikula radšej nominoval mladíka Nespalu ako trinásteho útočníka.

Poprad – Nitra. (Snímka: archív/mik)

Šťastena sa priklonila k Nitre

Skóre otvoril až v závere vyrovnanej prvej tretiny Scheidl, ktorý pred Vošvrdom v presilovke tečoval Morrisonovu strelu. V prostrednej časti Nitrania nevyužili dve početné výhody a sľubné šance im zase zmaril Vošvrda. Gólovo plodnejšia bola tretia dvadsaťminútovka, aj keď najskôr zvýšil vedenie domácich pohotovou krížnou strelou z hranice pravého kruhu Mitch Versteeg. Poprad však okamžite znížil. Po Kollárovej chybe potiahol po pravom krídle útok Paukovček cez Grahama našiel v jazde Ulrycha a Šimboch nemal nárok. Veľmi podobná bola odpoveď Corgoňov, keď práve cez Ulrycha vyrazil do prečíslenia Fominych a cez Ervinga prihral Šimunovi. Vošvrda bol pri jeho strele taktiež bezmocný, takže Poprad podľahol Nitre 3:1. „Prvú tretinu sme hrali dobre a mali sme aj vyložené šance. Nehovorím, že Nitra nie, ale my sme ich mali dostatok na to, aby sme sa dostali do psychickej pohody. Nevedeli sme však streliť gól a robili chyby. Nitra bola bojovnejšia a šťastena sa k nej prikláňala viac, čo aj rozhodlo. Na snahu chlapcov nemôžem povedať jediné krivé slovo, veď aj domáci tréner povedal, že sme dobre napádali a korčuľovali, no góly chýbali,“ hodnotil Peter Mikula.

Patrik Svitana sa proti Miškovcu vrátil do zostavy. (Snímka: mik)

Dobýjanie Rajnovej brány

Popradčania sa v piatok predstavili pred 1 782 divákmi doma proti Miškovcu. K dispozícii už bol Patrik Svitana, ktorému miesto v zostave uvoľnil Králik. Do nominácie sa opäť nezmestil Kramár. „Kamzíci“ boli počas celého stretnutia ofenzívnejším tímom. Prvú početnú výhodu síce nevyužili, ale po nej to skúsil Fabian od modrej, Rajna vyrazil puk iba pred seba, Gőz nepokryl Mlynaroviča a fanúšikovia jasali. Miškovec vyrovnal uprostred stretnutia, keď Ládovu prízemnú delovku perfektne tečoval Beauviller. Záverečné dejstvo bolo iba o jednom tíme. Domáci neúnavne vysielali jednu strelu na Rajnu za druhou, ale maďarský reprezentant odolával a držal svoj tím nad vodou. Veď hostia ohrozili Vošvrdu v tretej tretine len trikrát a Podtatranci Rajnu až 21-krát.

Peter Kundrik. (Snímka: mik)

Napriek množstvu neúspechov si však „kamzíci“ išli za cieľom až do konca a prišla aj zaslúžená odmena. Handlovský na ľavom krídle dokázal cez Miskolcziho s Magosim nahodiť puk do medzikružia, kde si Ross neubránil Paukovčeka a domáci útočník skákajúci puk z otočky trafil do ľavého vinkla. Poprad zvíťazil síce tesne 2:1, ale za zmienku stojí aj pomer striel na bránu podľa oficiálneho zápisu 58:20. „Chceli sme to rozhodnúť skôr, pretože už v prvej i druhej tretine sme na to mali dostatok príležitostí. Súper má účinný defenzívny systém, ale skúšali sme to nahadzovať z každej pozície a cloniť brankárovi. Musíme chodiť dôraznejšie do brány a popracovať na koncovke. Prestrieľali sme ich a zaslúžili sme si vyhrať, takže som rád, že to vyšlo aspoň v závere. Nejako sa ku mne dokotúľal puk, ja som do neho len buchol a padlo to tam. Podali sme dobrý výkon, boli sme vytrvalí a od toho sa musíme odraziť,“ povedal Lukáš Paukovček.

Guillaume Leclerc. (Snímka: mik)

Nová posila

V nedeľu pribudol medzi zranených aj Ulrych, takže „kamzíci“ cestovali pod Poľanu so sedemčlennou obranou vrátane Kramára. Na súpiske sa už neobjavil Nespala, ale miesto v útoku neostalo Bjalončíkovi. Namiesto neho sa predstavila nová posila Miroslav Preisinger. Odchovanec bratislavského Slovana prichádza zo Zvolena, ale štyri roky pôsobil aj v Plzni a na konte má aj 12 reprezentačných štartov. Skóre otvoril Vandas po dorážke Kramárovej strely. Podtatranci v prostrednej časti navýšili rozdiel na až tri góly. Preisinger vyhral buly na Kozáka, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a v presilovke sa puk taktiež po Kozákovej strele ocitol pred Vandsasom a Petrík a v bráne Detvy striedal Šimko.

Poprad – Detva. (Snímka: mik)

Domáci duel ešte čiastočne zdramatizovali, keď prečíslenie zakončil bekhendovým blafákom Šišovský. V tretej tretine Erving ľahkou strelou nachytal Šimka a Detvania už len korigovali výsledok v presilovke na 4:2, keď krásne zakombinovali Martin Chovan, Gašpar a zakončujúci Čacho. „Prvý útok Detvy Sýkora-Šišovský-Zuzin potvrdzuje, že sú najlepšou trojicou v lige. My sme ho nielenže eliminovali a práve cez nich sme sa dostali do zápasu. Viedli sme, kontrolovali sme hru a vychádzali z dobrej defenzívy a zakladali útoky. Ak neberiem do úvahy štyri minúty v oslabení počas tretej tretiny, tak Detva ani nemala vyložené šance,“ vyjadril sa Peter Mikula. Tipsport Ligu teraz čaká prestávka, počas ktorej budú svoje krajiny reprezentovať aj „kamzíci“ Leclerc s Magovacom.

Michal KLEIN