Správy z kultúry: Tento týždeň sa môžete stretnúť s múzejníkmi, dizajnérmi, cestovateľmi i blogermi

Extrémne cesty spracované do filmov

Do popradského kina Tatran zavíta cestovateľský festival Cestou necestou. Odštartuje v stredu 20. novembra o 18.00 h filmom Korzika GR20 – 13 a pol dňa v raji od Mila Daníšeka. Autor v ňom priblíži Korziku, klenot stredozemného mora s horami vyššími ako Tatry. Filmový večer bude pokračovať filmom Pacifická hrebeňovka a turistika v kanadských Rockies. Michal Knitl v ňom zachytil prvý slovenský prechod zasneženej Sierry, to najlepšie z Oregonu a Washingtonu a mnoho iného. Vstupné je od 5 eur.

V Poprade sa stretnú malí múzejníci

Podtatranské múzeum v Poprade a obchodné centrum Forum Poprad pripravili pre deti podujatie s názvom Múzeum v „Obchoďáku“ – Malý múzejník. Netradičné podujatie potrvá do piatku 22. novembra. Súčasťou podujatia budú v čase od 9.00 do 17.00 h tvorivé dielne. Prostredníctvom nich tak budú môcť malí múzejníci a zvedavci nahliadnuť do zákulisia práce kurátora v múzeu, spoznať určovanie a dokumentáciu zbierkových predmetov či tajomstvo starých tlačí. Vstup je voľný.

Podtatranské múzeum v Poprade priblíži deťom svoju prácu. Snímka: rov

Získajte inšpirácie, ako napísať blog

Písanie blogov je dnes in. Ale napísať dobrý a zaujímavý blog, nie je vôbec jednoduché. Preto vás Popradský literárny klub pozýva na stretnutie, workshop, na ktorom môžete načerpať inšpiráciu, alebo sa podeliť o skúsenosti s písaním. Okrem toho sa dozviete, čo rozhoduje o čítanosti blogov a článkov, ako zaujať už od začiatku, čomu sa treba pri písaní vyhýbať. Workshop sa uskutoční v piatok 22. novembra o 18.00 h v Artclube Tatranskej galérie. Vstup je voľný, rezervácia miest na: info@pplitklub.sk.

Pozrite si originálne výrobky

Dni Originality, ktoré sa konajú v obchodných domoch po celom Slovensku, zavítajú tentokrát do Popradu. V sobotu 23. a v nedeľu 24. novembra od 15.00 do 18.00 h sa OC Fórum naplní umelcami, dizajnérmi a remeselníkmi. Návštevníci si budú môcť pozrieť prácu vystavovateľov napríklad dizajnové doplnky z dreva, skla, drôtu, pletenú, háčkovanú i folk módu, keramické výrobky, originálne ručne šité textilné hračky a iné. Návštevníci si budú môcť vyskúšať rôzne remeslá i netradičné umelecké techniky.

Vyrobte si adventný kalendár

V Slovenskej národnej galérii Kaštieľ Strážky sa začínajú pripravovať na najkrajšie sviatky v roku, Vianoce. Tento piatok 22. novembra si organizátori pripravili pre deti i dospelých ďalšie tvorivé dielne. V nich si budú môcť malí i veľkí vyrobiť originálny adventný kalendár pre seba alebo pre niekoho blízkeho. Piatkové tvorivé dielne sa uskutočnia v Kaštieli Strážky od 15.00 do 17.00 h. Vstupné je 1 euro, pre rodinu s deťmi 2,50 eura. Rezervácia miest na jarmila.griglakova@sng.sk.