Správy z kultúry: V Starej Ľubovni bude horor, v Poprade Anjel Vianoc

V skanzene natáčali horor

Mysteriózny film Šepoty, ktorý natočili v Starej Ľubovni, pochádza z dielne režiséra Juraja Rusnáka a producenta Petra Jancuru. Príbeh vás zavedie na miesto, ktoré je známe záhadnými zmiznutiami ľudí, ktorí tam žili, alebo ho navštívili. Je to miesto, kam by nemal vkročiť nikto, ani Laurina sestra, ktorá sa nedokáže zmieriť s jej zmiznutím a rozhodne sa ju ísť hľadať. Exkluzívne premietanie hororu bude aj v staroľubovnianskom kine Tatra v dňoch 6., 8. a 10. novembra vždy o 19.00 h.

Do Popradu zavíta Anjel Vianoc

Tatranská galéria v Poprade vyhlásila tradičnú celoslovenskú predvianočnú súťaž, ktorá je určená pre materské, základné, umelecké, stredné a špeciálne školy s názvom Anjel Vianoc 2019. Súťažné práce môžu žiaci a študenti vyhotoviť ľubovoľnou výtvarnou technikou v počte maximálne desať kusov. Najlepšie výtvarné diela budú súčasťou výstavy. Práce je potrebné zaslať do 15. novembra. Slávnostné vyhlásenie výsledkov, vernisáž výstavy a odovzdanie cien sa uskutoční 6. decembra v Art Clube Tatranskej galérie.

Minuloroční Anjeli Vianoc zo  Základnej školy v Batizovciach. Snímka: jat

V knižnici nájdete nové knihy

Do regálov Podtatranskej knižnice pribudlo od januára do septembra 3 743 nových kníh. Najviac z nich, až 1 378, nakúpila knižnica pre dospelých. Čitatelia si môžu prečítať detektívky, romány pre ženy, biografie, ale aj svetovú a slovenskú klasiku. Nové knižné tituly sa nachádzajú aj v oddelení náučnej literatúry, v oddelení pre deti a mládež a v troch pobočkách knižnice. Tento projekt potrvá do konca júna budúceho roka a Podtatranská knižnica plánuje pokračovať v nákupe nových kníh aj v ďalších mesiacoch.

Výtvarníci predstavia svoje diela

Klub kežmarských výtvarníkov pripravil pre milovníkov umenia tradičnú každoročnú členskú výstavu s názvom Jesenný salón. Pozrieť si môžete diela výtvarníkov nielen z Kežmarku, ale i z Popradu, Hôrky, Strážok či Štrby. Každý výtvarník môže na výstave ukázať to, čo uzná za vhodné. Vernisáž výstavy sa uskutoční zajtra, 6. novembra o 19.00 h v budove kežmarskej mestskej knižnice, Hlavné námestie 64, kde si do 28. novembra môžete pozrieť aj samotné výtvarné diela.

Fotografická súťaž Choď a foť vrcholí

Profesionálni i amatérski fotografi sa mohli do polovice októbra zapojiť do súťaže o najkrajšiu fotografiu zachytenú na území Prešovského kraja. Spomedzi 435 prihlásených fotografií vyberie odborná porota na čele s medzinárodne uznávaným fotografom Jánom Štovkom tie najkrajšie. Za najzaujímavejšiu fotografiu z nášho kraja môže zahlasovať aj verejnosť na facebookovej stránke Severovýchod Slovenska. Vernisáž víťazných fotiek bude 17. decembra v prešovskom Divadle Jonáša Záborského.