Editorial: Podtatranské noviny vám pripravili zaujímavé čítanie na voľné dni

Ďalší rok zbehol ako voda a verte mi, že plynutie času si v týždenníku extrémne uvedomujem. O chvíľu pre vás nachystám pozvánky na akcie v polovici januára, začne sa futbalová jarná časť, vyvrcholia hokejové či basketbalové ligy, rozbehneme sa do Tatry v pohybe Prestige Tour, od septembra opäť štartujú súťaže v kolektívnych športoch a zrazu píšem vianočný editoriál.

Na titulke nájdete príbeh strateného obrazu, spravodajstvu dominujú mestské zastupiteľstvá, no Popradčanov asi veľmi nepoteší zvýšenie daní, ktoré sa udialo aj v Kežmarku, ale je predsa len miernejšie. V Kežmarku navyše pribudlo zásadné dopravné obmedzenie a som zvedavý na kreativitu vodičov autobusov a kamiónov, ktorí pôjdu smerom na Starú Ľubovňu a od nej do mesta. Dočítate sa aj o tom, ako môžete na Vianoce potešiť osamelých seniorov aj koho z regiónu si môžete 29. februára zvoliť do parlamentu. V športe nájdete zimnú bežeckú sériu i oceňovanie regionálnych futbalistov a prinášam vám aj, dúfam, pútavé rozhovory, kde nájdete aj pár tipov ako po sviatkoch schudnúť či nepribrať. Voľné dni môžete venovať výstave betlehemov v Tatranskej Lomnici a v novinách si nájdete aj pestrú paletu vianočných programov. Keďže máme dvojčíslo, chceme, aby ste mali aj čo čítať, takže kolegovia pre vás pripravili množstvo publicistických materiálov a pokiaľ by sa vám čítať nechcelo, nájdete si aj zopár televíznych tipov.

Takto pred rokom som vám naznačil, že sa zrejme dočkáte zmien v našich-vašich novinách, no nič extra viditeľné sa neudialo, pretože proces trval dlhšie ako sme predpokladali. Zaznamenať ste však mohli jednu zmenu v zložení redakcie, keďže u nás po roku skončila Ľudmila, ktorej ďakujeme za odvedenú prácu i veselé zážitky, a na jej miesto prišla Veronika, ktorá k nám výborne zapadla. Poďakovanie patrí aj ekonómke Marte, ktorá náš tím opúšťa práve teraz. A čo tie zmeny? Konečne sa dotiahol dlhotrvajúci proces a noviny majú nového väčšinového vlastníka. Sám som zvedavý, čo to bude znamenať, ale aj sám cítim, že posledný regionálny týždenník široko-ďaleko potrebujeme oživiť.

Prajem vám krásne Vianoce a úspešný štart do nového roka.

Michal KLEIN