Krátke správy zo športu 48. týždeň

Otčenášovi sa štart sezóny nevydaril

Vo švédskom Östersunde sa cez víkend rozkrútil kolotoč Svetového pohára v biatlone aj s Martinom Otčenášom. Štrban bol finišmanom slovenskej zmiešanej štafety, ktorej sa však nedarilo a obsadila 13. miesto najmä pre chyby Tomáša Hasillu. V šprinte mužov – jednotlivcov na 10 km skončil až na 80. pozícii. Sánkari mali v americkom Lake-Placid už druhú zastávku. Katarína Šimoňáková z Tatranských Matliarov bola medzi ženami 23. a jej brat Jakub 26. z mužov. Jozefa Ninisa neklasifikovali.

Iskre v derby nevyšiel záver

Svitskí basketbalisti sa v rámci SBL v stredu predstavili v Spišskej Novej Vsi, kde absolovovali náročný a dramatický zápas. Ešte tri minúty pred koncom o bod viedli, ale domáci zvládli vďaka Krajňákovi a Nottageovi absolútny záver lepšie a zvíťazili 86:87. „Zápas bol vyrovnaný. Domáci hrali veľmi dobre, na konci im padli ťažké strely, ktoré rozhodli tento zápas. Mali problémy s faulami, a potom sa v obrane hrá ťažko,“ povedal rozohrávač Iskry Adam Monček. V sobotu mal Svit voľno.

Pavlikovský je národným šampiónom

V bratislavskej Petržalke sa ešte 23. novembra konali Majstrovská Slovenskej republiky jednotlivcov v bowlingu seniorov. Stretlo sa 38 hráčov nad 50 rokov, z toho 36 mužov a dve ženy. Hralo sa bez rozdelenia do kategórií za použitia vekových handicapov a polovica kvalifikačného súčtu sa pripočítava k štvrťfinálovému výsledku. Finálové K. O. kroky sa hrali na súčet dvoch hier a priniesli viacero zaujímavých súbojov, z ktorých vyšiel najlepšie Vladimír Pavlikovský z BK Citybowling Poprad.

Shihan patril v Maďarsku k najlepším

Pätica popradských shihanistov sa 23. novembra zúčastnila medzinárodného Tatami Karate Cup-u. V Budapešti vynikajúco obstáli sestry Klempové, keď Linda triumfovala v kata 8-ročných dievčat i kumite a Laura pridala striebro aj bronz. V kata skončila ešte tretia aj 9-ročná Karolína Kiššková a Daniel Nedoroščík suverénne zvíťazil medzi 11-ročnými a vo finále 12-ročných tesne prehral. Barbora Glatzová v kumite pridala ešte dva kovy – zlato medzi 13-ročnými a striebro v kategórii kadetiek.

Nominovať môžete aj svojho „koňa“

Prešovský samosprávny kraj pripravuje v poradí 17. ročník ocenenia Športovec roka PSK. Športovcov i kolektívy, ktoré v roku 2019 dosiahli zaujímavé výsledky, môžu komisii navrhnúť aj telovýchovné jednoty, športové kluby či občania. Nominácie vrátane krátkej vizitky a úspechov posielajte do 19. decembra na sportovec@vucpo.sk alebo poštou na Úrad PSK, Športovec roka 2019, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov. Hlavnou podmienkou nominovania je pôsobnosť na území kraja.