Aj v eko-bio-raw dobe vyhráva na Skalnatej chate guláš a fazuľová

V Tatrách sa s nastupujúcou zimnou sezónou zamýšľajú už aj nad novinkami jari a hlavne letnej turistickej sezóny. Ale niektoré veci je lepšie nemeniť, napríklad taký jedálniček.

Chatár Pavol Kulanga rozprával aj o plánovaných novinkách. Snímka: jat

Vianoce na Skalnatej chate poznačil silný vietor a nedostatok snehu, preto tu zavítalo o dosť menej ľudí ako v rovnakom období po minulé roky. Zimná sezóna nastupovala pomaly. Chatár Pavol Kulanga pri pohľade na uplynulý rok 2019 našiel i ďalší rozdiel oproti predošlým rokom. „Dá sa porovnať ešte jedna vec, a to je letná sezóna, ktorá trvala extrémne dlho – do konca októbra. Nebola takmer žiadna mimosezóna, len november,“ hovorí Pavol Kulanga.

Novinkou bude botanická záhradka

V spolupráci so Štátnymi lesmi Tatranského národného parku, ktorého je Skalnatá chata informačným strediskom, plánujú pred chatou záhradu, ktorá by mala spestriť okolie chaty.

Pri chate na jar pribudne botanická záhradka. Snímka: PK

„Ale čo je podstatné, s nasadeným presným kvetenstvom, ktoré patrí presne do tejto doliny. Plus budeme musieť porozmýšľať nad tým, ako záhradu zatraktívniť pre deti, aby z nej mali zážitok,“ vysvetľuje Pavol Kulanga. S prípravou zážitkovej záhradky začnú na jar, odborne ju zastrešia botanici Štátnych lesov TANAP-u. Ďalšou novinkou bude nové stabilné podujatie na Skalnatej chate, Pavol Kulanga však zatiaľ nechcel prezrádzať viac. Pracovať sa bude aj na rekonštrukcii chaty, pretože v špecifických podmienkach vysokohorského prostredia je vždy čo opravovať, či sú to problémy s vodou alebo strechou. Po minulom roku bude aj tento rok v znamení technického zabezpečovania chaty.

Rozbehlo sa aj sympózium snehuliakov

Čo sa nemení, je zloženie turistov. „Na prvom mieste sú slovenskí turisti, veľmi silne zastúpení sú českí turisti, za nimi určite Poliaci a potom sa to mixuje medzi nemecky a anglicky hovoriacimi, dosť veľké zastúpenie majú turisti z Izraela,“ hovorí Pavol Kulanga.

Guláš a fazuľovica nesmú chýbať. Snímka: jat

Zároveň dopĺňa, že sa osvedčuje aj chatárske menu: „Je nám jasné, že dole je trend vegetariánstva, vegánstva a rôznych zdravých životných štýlov, snažíme sa mať jedálny lístok vyvážený. Samozrejme, nedá sa v týchto horských podmienkach čarovať, to znamená, že nie vždy môže byť všetko eko-bio-raw. Ale klasicky, snažíme sa mať vždy gulášovú a fazuľovú polievku a vracajú sa nám prázdne taniere. Snažíme sa variť poctivo.“

Aké snežné diela prinesie tento ročník? Snímka: FB Skalnatej chaty

Už tradíciou sa stáva Sympózium snehuliakov, ktoré píše svoj tretí ročník. Tvorivosťou milo prekvapujú ako deti, tak aj dospelí. Tento rok okrem tradičných medailových pozícií pribudne aj tá zemiaková. S pomalým príchodom snehu sa dlhšie rozbiehalo aj samotné sympózium, do 8. marca však máte stále dosť času, aby ste aj vy priložili ruku k snehovému dielu.

Jana TOMALOVÁ