Ceny za cestovný ruch si preberú aj naši

O víťazoch šiesteho ročníka ankety Najlepší v cestovnom ruchu PSK za minulý rok je rozhodnuté.

Vysoké Tatry. Snímka: rov

Cieľom súťaže je upriamenie pozornosti na inšpiratívne osobnosti, kvalitné zariadenia, zaujímavé produkty a šikovných zamestnancov cestovného ruchu v našom kraji. O ocenených rozhodovala odborná sedemčlenná porota, ale aj verejnosť.

Porota vyberala osobnosti a produkty

Zo štyroch cien v rámci kategórie NAJ Osobnosť cestovného ruchu putujú tri do nášho regiónu. V rámci vzdelávania bodoval riaditeľ Strednej odbornej školy so zameraním na cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómiu Vladimír Buvalič zo Starej Ľubovne. Z podnikateľov zaujala spoluorganizátorka spoločenských, kultúrnych, vzdelávacích, regionálnych a medzinárodných podujatí v Nestville parku Jozefína Guregová. Cenu za rozvoj cestovného ruchu v samospráve získala Darina Žembová, ktorá sa zaslúžila aj o vybudovanie samostatného oddelenia cestovného ruchu na Mestskom úrade v Starom Smokovci. Za celoživotný prínos získal cenu učiteľ, cestovateľ a fotograf Michal Hudák zo Svidníka. V kategórii NAJ produkt cestovného ruchu sa nášmu regiónu nedarilo. Ak vás ocenené produkty motivujú, môžete si spraviť výlet do Sabinova či okolia Prešova. Chodník Obchod na Korze v Sabinove v sebe podľa poroty ukrýva unikátny rozmer spájajúci moderné technológie prepojené na kultový oscarový film. V Slanských vrchoch zaujal štvormetrový drevený megafón, ktorý má prizvať viac turistov, aby sa započúvali do zvukov lesa, ktoré megafón znásobí.

Ocenia ich vo štvrtok

Svoj názor na úspešné osobnosti, produkty či zariadenia prejavila aj verejnosť. Ako NAJ kultúrno-náučné zariadenie zabralo Múzeum špeciálneho školstva v Levoči, medzi informačnými zariadeniami zvíťazila Dukla Destination vo Svidníku, kde majú podľa verejnosti aj NAJ reštauráciu Vermex Lokal. Z ubytovacích zariadení bodoval Hotel Familia v Starej Ľubovni, za NAJ zamestnankyňu označili ľudia majsterku odborného výcviku v Prešove Emíliu Tomaščíkovú a za top produkt Pokušenie Spiša – Nestville v Hniezdnom. V kategórii Remeslo má zlaté dno zaujal výrobca fujár z Koloníc v okrese Snina Ladislav Horváth.

Víťazi si prevezmú ceny na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour vo štvrtok 23. januára  v Bratislave.

(red, jat)