Krátke správy zo športu 2. týždeň

Odohrali dva vyrovnané zápasy

Svitskí basketbalisti v stredu neuspeli v priamom súboji v Žiline. Obaja súperi sa dlho nevedeli ujať výraznejšieho vedenia a doťahovali sa o pár bodov. Až v tretej štvrtine ušli domáci na 11, no Iskra dokázala manko skresať. Rozhodovala až koncovka, v ktorej si Žilina doskakovala vlastné nevydarené strely a zvíťazila 86:82. V sobotu sa hralo vo Svite derby proti Spišskej Novej Vsi, ktorá doplatila na množstvo faulov. Domácich potiahol ďalším výborným výkonom Nesbitt a triumfovali 81:73.

Slabý šprint, obstojná štafeta

Prvou zastávkou Svetového pohára v biatlone bol Oberhof, no ani v Nemecku slovenskí muži v tíme s Martinom Otčenášom výsledkovo neohúrili. Štrban skončil v piatkovom šprinte s dvoma chybami až na 77. priečke. Otčenáš býva obvykle finišmanom našej štafety, ale v sobotu sa poradie zmenilo. Začínal Šíma a Otčenáš sa na trať vydal ako druhý. Keďže len dvakrát dobíjal, tak štafetu po svojom úseku odovzdával na výbornom 10. mieste, no Bartko s Hasillom to však pokazili a Slováci skončili 18.

Sánkari bojovali v Nemecku

Premiérový Svetový pohár sánkarov v roku 2020 sa zase uskutočnil v nemeckom Altenbergu, kde nechýbali ani slovenskí reprezentanti z nášho regiónu. Jozef Ninis z Tatranskej Štrby medzi jednotlivcami obsadil výborné 15. miesto a Jakub Šimoňák z Tatranských Matliarov bol 25 rovnako ako jeho sestra Katarína u žien. Súťažili aj dvojice, kde Tomáš Vaverčák z Dolného Smokovca spolu s Matejom Zmijom skončili 16. V pretekoch tímov obsadili Ninis, Šimoňáková a Vaverčák so Zmijom 8. priečku.

Žampovci na body nedosiahli

Alpskí lyžiari mali minulý týždeň až dva Svetové poháre. V talianskej Madonne di Campiglio sa však zo Slovákov v slalome predstavil len Matej Falat a tatranskí bratia Žampovci pretekali až cez víkend vo švajčiarskom Adelbodene. Obrovský slalom vyšiel tentoraz trochu lepšie Andreasovi, ktorý skončil 34. a od postupu do druhého kola ho delilo iba 17 stotín sekundy. Adam obsadil 41. pozíciu, ktorú si mohol vylepšiť v nedeľnom slalome, ale ten preňho dopadol ešte o jednu priečku horšie.

Už 10 rokov spomínajú pri basketbale

Ešte 4. januára sa vo Svite konal 10. ročník Memoriálu Dušana Kaňuka, ktorý sa dlhoročne venoval basketbalu vo Svite ako hráč i tréner a viedol aj popradské ženy. Systémom každý s každým si zahralo päť veteránskych basketbalových tímov. Zvíťazilo Legato Svit pred Majstrami Svit a tretími Café Razy Poprad. Štvrtú priečku obsadila srbská Bačka Topola a piatu Liptovský Mikuláš. Najlepším hráčom turnaja bol Martin Míčka z Legata a najviac bodov nastrieľal Srb Adam Lackovič.