Krátke správy zo športu 3. týždeň

Otčenáš so Žampom sú v tieni žien

Svetový pohár biatlonistov pokračoval minulý týždeň v nemeckom Ruhpoldingu, kde sa Slovákom nedarilo. Štrban Martin Otčenáš v šprinte dvakrát minul terč a skončil až 81., takže do „stíhačky“ nepostúpil. Štafetu Otčenášovi odovzdával na poslednom mieste Šíma, ktorý pokazil prvý úsek a na treťom stiahli Bartka z trate. Alpskí lyžiari sa zase stretli vo švajčiarskom Wengene, kde však Tatranec Adam Žampa nepretekal v alpskej kombinácii ani v zjazde a v slalome obsadil nebodovanú 43. priečku.

Zo Slovákov klasifikovali iba mužov – jednotlivcov

Podtatranci majú početné zastúpenie v sánkarskom „sveťáku“ a nechýbali ani cez víkend v nórskom Lillehammeri. Jozef Ninis z Tatranskej Štrby bral medzi jednotlivcami 19. pozíciu a Jakub Šimoňák z Tatranských Matliarov 29. Šimoňákovu sestru Katarínu diskvalifikovali rovnako ako Tomáša Vaverčáka z Dolného Smokovca s Matejom Zmijom v kategórii dvojíc. V priebežnom poradí Svetového pohára im patrí 22. miesto, Šimoňáková je medzi ženami taktiež 22., Ninis medzi mužmi 21. a Šimoňák 26.

Basketbalisti triumfovali v Komárne

Keďže SBL hráva deväť klubov, v stredu vyšlo voľno na Sviťanov. Iskra v sobotu cestovala do Komárna a ovládla prvý polčas miestami aj s 18-bodovým vedením. V druhej polovici vypäté emócie znamenali predčasný koniec domáceho Djodjeviča i hosťujúceho Isaiaha Johnsona a nešportovými sa prezentovali aj Bowman jr. z Komárna či Saša Avramovič zo Svitu. Domáci manko síce skresávali, ale koncovku si Iskra postrážila a na súperovej palubovke zvíťazila len tretíkrát v aktuálnej sezóne pomerom 84:90.

Gerlachovčan vyhral v dvoch športoch

V Skalke pri Kremnici sa 11. januára konala prvá časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Peter Mlynár z ŠKP Vysoké Tatry tam vyhral preteky mužov na 10 km  voľnou technikou a porazil aj aktuálnu reprezentačnú jednotku Jána Koristeka. Uplynulú sobotu Mlynár bežky nepotreboval, pretože sa v Banskej Bystrici zúčastnil adrenalínového prekážkového behu v teréne Spartan Race Winter Sprintu, ktorý sa v rokoch 2016 a 2017 konal aj vo Svite, a všeobecný športový talent potvrdil prvenstvom.

V Poprade zvíťazil Matej Harabin

Ešte 12. januára sa v Matejovciach uskutočnil 21. ročník stolnotenisového turnaja O Cenu Popradu. Prvenstvo v dvojhrách si vybojoval Matej Harabin z kežmarskej Fortuny, za ktorú hráva 1. ligu. Druhý skončil Matúš Zelinka z Mokraniec a tretí člen nemeckého TTC‘75 Mutschelbach Tomáš Kukučka. Štvorhry ovládli Letanovčan Martin Milan s Rastislavom Troppom zo Spišskej Belej pred kežmarskou dvojicou Matej Harabin – Kamil Kovalčík a Ružomberčanmi Frederikou a Petrom Pisarčíkovcami.