Krátke správy zo športu 4. týždeň

„Medvede“ doma nestačili na Levice

Slovenská basketbalová liga mala minulý týždeň na programe jedno kolo, a keďže svitská Iskra v sobotu organizovala ples, pod Tatrami sa hralo už v piatok. Levice mali lepší vstup, ale „medvede“ ešte v prvej štvrtine vyrovnali. Celý zápas sa držali na dostrel a v niektorých úsekoch tretej i štvrtej desaťminútovky aj viedli. Keď sa lámal chlieb, vyfauloval sa im Carr a stretnutie zlomili dve trojky odchovanca Svitu Martina Bachana, ktorými Levičania odskočili a nakoniec triumfovali 79:92.

Otčenáš prvýkrát zabodoval

Svetový pohár biatlonistov sa presunul do slovinskej Pokljuky a naši muži konečne mali aspoň malý dôvod na radosť. Slovákom sa celú sezónu vôbec nedarí a až vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch prišli zásluhou Martina Otčenáša prvé dva body. Štrban síce v úvodnej ležke minul dva terče, no ostatné už úspešne zložil a obsadil 39. priečku. Spolu s Ivonou Fialkovou nastúpil aj na štafetu zmiešaných dvojíc, kde skončili 14. V štafete zmiešaných štvoríc dostali priestor Šima s Bartkom.

Priemerné umiestnenia Tatrancov

Sánkari aj s početnou slovenskou účasťou mali uplynulý víkend „sveťák“ v lotyšskej Sigulde, kde sa už v minulosti jazdili aj majstrovstvá Slovenska. Znalosť trate však našim príliš nepomohla a boli z toho len štandardné umiestnenia v tretej desiatke. Medzi mužmi skončil Jozef Ninis z Tatranskej Štrby 21. a Jakub Šimoňák z Tatranských Matliarov 28. Jeho sestra Katarína obsadila v kategórii žien 24. priečku a dvojica Tomáš Vaverčák z Dolného Smokovca s Matejom Zmijom ani nebola klasifikovaná.

Vyberte si naj športovca kraja

Prešovský samosprávny kraj už po 17-krát ocení najúspešnejších športovcov kraja za minulý rok. O najpopulárnejšom športovcovi spomedzi mládeže môže do 31. januára rozhodnúť aj verejnosť prostredníctvom internetového hlasovania na stránke www.po-kraj.sk. Na výber je aj z Podtatrancov. Spomeňme hokejistu a hokejbalistu Svitanu, lyžiara Bekeša či kickboxerku Mayerovú, basketbalistu Avramoviča, biatlonistu Otčenáša, lyžiarov Žampovcov, sánkara Ninisa, ultrabežca Kačmarčíka, či kickboxera Kolodzeja, ale vybrať si môžete aj kolektívy.