Krátke správy zo športu z obdobia Vianoc a nového roka

Potocká ukončila rok troma titulmi

Séria Majstrovstiev SR v plávaní sa 4. kolom v polovici decembra uzavrela kategóriou Open v Šamoríne, kde so seniormi súťažilo aj trio z KP Aquacity Poprad. Nina Švarcová si zlepšila osobné rekordy, ale na lepšie ako 6. miesto jej to nestačilo. Miroslav Čmeľ získal jeden bronz, ale s troma zlatými medailami sa zaskvela najmä Tamara Potocká. Triumfovala na 100 m polohové preteky, na 50 m motýlik, dokonca, prekonala slovenský juniorský rekord.

Do tretice pre Žampu všetko dobré

Po dvoch postupoch do druhého kola v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov, no následných diskvalifikáciách, sa Tatrancovi Adamovi Žampovi podarilo bodovať za 27. priečku v „obráku“ v talianskej Alta Badii. Jeho brat Andreas skončil 35. Adam potom nepostúpil z kvalifikácie paralelného slalomu, kde obsadil 44. miesto. Žampovci sa v závere roka 2019 v talianskom Bormiu nepredstavili, ale Adam na úvodnom „sveťáku“ nového roka v Záhrebe už bol, no prvé kolo slalomu nedokončil.

Slováci zaostávajú za svetom

Biatlonisti sa pred sviatkami zišli vo francúzskom Le Grand Bornard, kde bol v šprinte na 10 km s dvoma chybami Štrban Martin Otčenáš síce najlepším Slovákom, ale celkovo až 74., takže do „stíhačky“ ani do pretekov s hromadným štartom nepostúpil. Na nelichotivé výsledky mužov v aktuálnej sezóne chce reflektovať aj novozvolený prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár. S reprezentačným trénerom Kosom chce prebrať nápady na to, ako výsledky zlepšiť ešte v priebehu aktuálneho ročníka.

Deti súťažili na trenažéri štartov

Sánkari sa 27. decembra stretli v Starom Smokovci na 10. ročníku pretekov žiakov v štartoch na ľade O pohár primátora mesta Vysoké Tatry. Medzi mladšími žiačkami zvíťazila Češka Anna Fejtková pred M. Mickovou a K. Mlejnkovou. Aj kategóriu mladších žiakov ovládol Čech Štefan Janák, druhý skončil V. Varga a tretí P. Janák. Staršie žiačky boli len dve a Desana Špitzová bola rýchlejšia ako domáca V. Praxová. Medzi chlapcami vyhral Richard Gbúr z Helcmanoviec pred B. Mickom a J. Kučerom.

Na domácom turnaji skončili poslední

V závere roka 2019 sa v Poprade konal už 57. ročník najstaršieho žiackeho hokejového turnaja O pohár oslobodenia mesta Poprad. Z prvenstva sa tešila neporazená bieloruská Junosť Minsk pred HT MHK 32 Liptovský Mikuláš a Slovanom Bratislava mládež. Štvrtú priečku obsadil poľský KH 58 Sanok, piatu bieloruský Neman Grodno. Poslední skončili kadeti HK ŠKP Poprad pod vedením Petra Hrehorčáka st. a Arneho Krotáka, ktorí nevyhrali ani raz a nezískali ani jediný bod.