Popradčania vymenili Paukovčeka za Lapšanského a porazili Zvolen

Hokejisti spod Tatier hrali zápas iba v piatok.

Lukáš Paukovček v Poprade pôsobil najskôr tri sezóny a po návrate ďalšie dve. (Snímka: mik)

Aj uplynulý týždeň však pokračovalo formovanie kádra na zvyšok sezóny. HK Poprad vo štvrtok vymenil centra Lukáša Paukovčeka do Trenčína, odkiaľ sa vracia domov krídelník Adam Lapšanský: „Prijal som to priaznivo. Na Duklu nemám čo zlé povedať, nech sa jej darí, ale verím, že to bude prospešné aj pre Poprad, aj pre Duklu, aj pre mňa i Lukáša Paukovčeka. Očakávania sú vždy veľké, ale postupne sa musím zaradiť do kádra, zvyknúť si na systém a na všetko.“

Jimmy Logde sa pod Tatrami dlho neohrial. (Snímka: mik)

Klub taktiež do konca prestupového obdobia uvoľnil do Spišskej Novej Vsi dvojicu obrancov – mladého Dávida Romaňáka a donedávna ešte kapitána Štefana Fabiana. Ešte pred piatkovým duelom prišla prekvapujúca správa, že pre pretrvávajúce zdravotné problémy rozviazal Jimmy Lodge kontrakt s HK Poprad už po dvoch odohraných zápasoch. Klub navyše dostal trest za nešportové správanie sa divákov ešte v stretnutí z 20. decembra s bratislavským Slovanom, za čo zaplatí 300 eur.

Premiéra Adama Lapšanského v staronovom drese proti Zvolenu. (Snímka: mik)

Góly padali v presilovkách

Peter Mikula musel prekopať tretí útok. Proti Zvolenu hral centra Jacobs, ktorý mal na krídlach Lapšanského s Matúšom Paločkom. Do zostavy sa vrátil Peter Kundrik, ale pre zranenie stále nebol k dispozícii Magovac a Matis len začal s kondičným tréningom. Rozhodcovia mali prísny meter, následkom čoho padli úvodné štyri góly v presilovkách. Počas prvej tretiny v dvojnásobnej výhode Popradu Zagrapan „načapoval“ na os ihriska Patrikovi Svitanovi, ktorý využil hradbu tiel pred Tomekom a prestrelil ho. V prostrednej časti sa toho udialo viac než dosť. Najskôr Vošvrda podrazil unikajúceho McPhersona, ale v trestnom strieľaní ho vychytal. Gólovo potom udreli opäť domáci. Zagrapanov pokus síce minul cieľ, ale Erving precedil za Tomeka odrazený puk, ktorý na bránkovej čiare len doklepol Takáč. McPherson síce na začiatku tretiny neuspel, ale v jej závere mu „kamzíci“ nechali na ľavom krídle diaľnicu, Američan výzvu prijal, nakorčuľoval si až k Voštvrdovi, ktorého bekhendom aj prekonal. Zvolenčania v záverečnej dvadsaťminútovke vyrovnali pri hre štyroch proti trom, keď Trotter z medzikružia trafil prudko i presne k ľavej žŕdke.

Joona Erving v zápase so Zvolenom. (Snímka: mik)

Zvládnutý záver

O prvý gól v rovnovážnom počte, ktorý na radosť 2 694 divákov prinavrátil Podtatrancom vedenie, sa dorážkou Jacobsovej strely postaral Dalhuisen. Dôraz pred bránou platil aj po Ervingovom pokuse, keď sa za pukom ohnali Lapšanský i Matúš Paločko a Paločko ho aj dostal do bránky. „Rytieri“ sa však nevzdali a v power-play z dorážky znížil Špirko, no Zvolen aj tak prehral 4:3.Určite ma teší, že prvý zápas s takýmto súperom a v domácom prostredí nám vyšiel. Rozhodol náš tlak do brány, dobré protiútoky a využité šance,“ vyjadril sa 29-ročný Adam Lapšanský a doplnil ho asistent trénera Mikulu Ján Šimko: „Bol to veľmi emotívny zápas. Proti kvalitnému súperovi sme si vytvorili dvojgólový náskok, no v druhej tretine sa hra začala kúskovať. Žiadalo si to maximálnu koncentráciu, čo sa nám v určitých pasážach prestalo dariť a Zvolen sa dostal do zápasu výsledkovo i herne. Záver sme však zvládli, zobrali mu vietor z plachiet a šesťbodový duel sme vyhrali.“

Adam Lapšanský sa vrátil tam, kde hokejovo vyrastal. (Snímka: mik)

„Kamzíci“ medzi hviezdami

V nedeľu sa hviezdy Tipsport Ligy zišli v Trenčíne na exhibičnom All Star Game, v ktorom výber Mariána Hossu podľahol výberu Mariána Gáboríka 14:16. Za „Gáboríkovcov“ nastúpili aj Popradčania Michael Vandas s Lukášom Kozákom.

Michal KLEIN