Staronovým trénerom popradských futbalistov sa stal Jaroslav Belejčák

Uplynulú stredu odštartoval zimnú prípravu druholigový FK Poprad.

Peter Ďuriš a Jaroslav Belejčák. (Snímka: FK Poprad)

Keďže klub po jesennej časti ukončil spoluprácu s Marekom Petrušom, potreboval nájsť náhradu. Tréningový proces tímu vtedy zabezpečoval Peter Ďuriš, s ktorého prácou v tzv. Top skupine bolo vedenie veľmi spokojné. Ďuriš zaujal predstaviteľov FK Poprad natoľko, že s ním počítali do nového realizačného tímu a hľadali hlavného trénera, ktorý by ho po svojom boku akceptoval a nakoniec stavili na dobre známeho 63-ročního Jaroslava Belejčáka: „Do FK Poprad som sa rozhodol vrátiť preto, lebo ľudí, ktorí v tomto klube pracujú, považujem za priateľov a chcem im pomôcť. Vedenie chce dať šancu aj mladým chlapcom, čo je aj moja filozofia, a preto ma to oslovilo. S Peťom sa poznáme, viem ako robí futbal, aké má zmýšľanie. Stotožňujem sa s jeho filozofiou. Budeme si pomáhať, aby sme mali z futbalu radosť my, hráči, aj naši fanúšikovia. Na prípravu máme osem týždňov, plusom je, že odohráme až jedenásť prípravných zápasov.“

Pajer strávil v poprade poldruha roka a zamieril do Podbrezovej. (Snímka: archív/mik)

Skončil obranca Pajer

Na úvodnom tréningu sa hlásilo 27 futbalistov vrátane šiestich dorastencov. Legionári Arevalo s Jančakom sa k tímu pripojili neskôr, podobne ako zatiaľ jediná posila 25-ročný ofenzívny záložník z Nigérie Wisdom Uda Kanu, ktorý naposledy pôsobil v treťoligovom Vranove nad Topľou. Naopak, pod Tatrami už nebude pokračovať český stopér, prípadne defenzívny stredopoliar Adam Pajer. K žiadnym veľkým zmenám by však nemalo dôjsť, pretože káder je dostatočne široký a priestor by mali dostávať aj mladí futbalisti z akadémie. „V doraste máme vynikajúcich hráčov. Chlapci, ktorí dokážu hrať vyrovnanú partiu so Slovanom Bratislava, si zaslúžia šancu v A-tíme. V jarnej časti chceme nastaviť spôsob hry tak, aby sme prilákali fanúšikov na štadión. Chceme im ponúknuť taký futbal, aby v Poprade videli to, čo sledujú v sobotu popoludní v televízii,“ ozrejmil Peter Ďuriš.

Podtatranci zarezávajú na umelej tráve vo Veľkej. (Snímka: FK Poprad)

Hrať budú doma i v Turecku

Ešte pred súťažou však čaká „orlov“ pestrá príprava, počas ktorej si ich môžete štyrikrát pozrieť na umelej tráve v Tatranskej Lomnici – 22. 1. proti Prešovu, 25. 1. proti fortunaligovému Pohroniu, 1. 2. proti Nowemu Targu a 8. 2. proti Bánovej. Zápasy odohrajú aj v Novom Meste nad Váhom či Nitre a chýbať nebude ani tradičné sústredenie v tureckom Beleku. Po návrate ich čakajú ešte dva duely v NTC Poprad 26. 2. proti Lipanom a 29. 2. proti Martinu. „Prípravu máme zloženú z troch častí. Úvodná dvojtýždňová časť bude čisto kondičného a silového zamerania. Chlapci sa pripravia na to, aby mohli absolvovať ten herný štýl, ktorý chceme na jar predvádzať. K tomu potrebujú, aby boli pripravení atleticky i silovo. Druhá časť bude zápasová, keď prakticky každý tretí deň odohráme prípravný zápas. V tomto module pôjdeme do konca mesiaca, kedy by sme chceli uzatvoriť káder. S ním by sme potom išli na herné sústredenie do Turecka, kde sa začne tretí blok prípravy zameraný čisto na taktické veci nášho herného systému,“ priblížil program prípravy Peter Ďuriš. Podtatrancov následne čaká poriadne ostrý štart do jarnej časti, pretože 4. marca absolvujú štvrťfinále Slovanft Cup-u v Dunajskej Strede a hneď 7. marca zabojujú o prvé jarné druholigové body v Košiciach.

(mik, fkpoprad.sk)