Štefan Zošák ukončil profesionálnu kariéru

Popradskí futbalisti v rámci zimnej prípravy majú za sebou už dva zápasy.

Štefan Zošák už ďalší zápas proti Prešovu nepridal. (Snímka: archív/FK Poprad)

Domáce prostredie našli Popradčania v Tatranskej Lomnici, kde je k dispozícii umelá tráva NTC. Klub už dlhšie avizuje, že chce dávať príležitosti mladíkom, a práve teenageri v stredu rozhodli o triumfe 2:1 prešovským Tatranom, ktorý vedie Tipos III. ligu – východ. Presadil sa 19-ročný Tibor Slebodník a z pokutového kopu aj 17-ročný Stanislav Olejník, ktorého tréner slovenskej reprezentácie do 18 rokov Stanislav Macek nominoval na medzinárodný turnaj Copa Del Atlántico v Španielsku. Na ihrisko v popradskom drese vybehlo až 21 futbalistov. Každý hráč v poli absoloval jeden polčas a celé stretnutie odchytal Samuel Vavrúš, ktorý je pod Tatrami na skúške podobne ako ukrajinský krídelník Ľubomír-Alan Ravlikovskij. Šancu dostali aj dorastenci Ficko, Jurčišin, Kuc ďalší Mladík Dzurjo i najnovšia posila Kanu. „Bol to obojstranne celkom dobrý zápas. Všetci hráči, ktorých sme mali k dispozícii, dostali šancu. Bol to behavý futbal v dobrom tempe. Negatívom bolo to, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali. Zakončenie musí byť určite lepšie. Videli sme ale to, čo sme chceli vidieť. Výsledok v tomto období nie je podstatný, príprava pokračuje ďalej,“ vyjadril sa pre fkpoprad.sk nový tréner Jaroslav Belejčák.

Zošák strávil pod Tatrami dva roky. (Snímka: archív/mik)

Uvoľní miesto mladým

V zostave však chýbal najskúsenejší z „orlov“ – kapitán Štefan Zošák. „Po dlhšom rozmýšľaní som sa rozhodol, že profesionálnu časť svojej kariéry uzavriem. Budem sa venovať iným veciam a futbalu len na amatérskej báze. Chcem teda hrávať ďalej, ale uvidíme, čo mi zdravie dovolí. Zatiaľ som však po fyzickej stránke stopercentne pripravený. Ide už na mňa aj vek, veď v apríli budem mať 36 rokov. Myslím si, že je čas dať priestor mladým, nech sa zlepšujú a hrávajú zápasy. Prekvapil som tým viacerých, pretože to netušila ani moja snúbenica. Stávajú sa však aj horšie veci a už je asi jedno, či by ukončenie profesionálnej kariéry prišlo o pol roka alebo o rok. Počas jesene som úspešne ukončil štúdium trénerskej B-licencie, takže v blízkej budúcnosti potrebujem získať prax, ktorú potom aplikujem pri štúdiu A-licencie,“ ozrejmil na facebookovej stránke FK Poprad radikálny krok Štefan Zošák, ktorý si v drese Žiliny zahral aj Ligu majstrov.

Nestrelili ani gól

Druholigisti spod Tatier na rovnakom mieste podľahli futbalistom z FK Pohronie 0:2. „Sme radi, že sme mohli tento zápas odohrať. Je to kvalitný súper z prvej ligy. Povedali sme si, že dáme šancu každému, a tak v prvom polčase hrala jedna jedenástka a v druhom druhá. Tento zápas nám ukázal dosť veľa. Nechcem teraz hodnotiť výkony, musíme si to prejsť a pomaly to budeme selektovať, aby v ďalších zápasoch dostali niektorí chlapci viac priestoru ako len 45 minút,“ uviedol pre facebookovú stránku FK Poprad Jaroslav Belejčák.