Zápas Levočana Spišského ukončil rozhodca prirýchlo

Ešte 21. decembra sa v Aréne Poprad konalo PCF21 – New Era.

Holota – Bielic. (Snímka: mik)

Organizácia Pit Cage Fighting opäť po apríli rozložila oktagon v Poprade, no ako to už pri večeroch bojovníkov MMA býva, zápasnícka karta sa menila a napríklad sme nevideli ženský duel. Všetko odštartovalo víťazstvo Lukáša Chotěnovského nad Dominikom Engelom po škrtiacej technike Rare Naked Choke. Veľké vášne spôsobil najmä druhý inzerovaný zápas, v ktorom sa mal stretnúť Humenčan Ján Metyľ s Filipom Grznárom. „Kontaktoval nás chalan z Humenného, ktorý aj prišiel za nami do Levoče, aby nám predstavil svoj sen. Splnenie toho sna bolo v našej moci, a sny treba plniť. Ako súpera si vybral youtubera a kulturistu Filipa Grznára, ktorý však ukázal, že do MMA nepatrí a nie je profesionál. Prišlo však veľa fanúšikov z Humenného, ktorí sa očakávaného zápasu nedočkali, ale Jána Metyľa uvidia priamo v Humennom, kde chceme koncom marca zorganizovať PCF22,“ vysvetlil jeden z promotérov podujatia Pavol Hrubý.

Hadzima – Królik. (Snímka: mik)

Nespokojnosť s remízou

Večer spestrili aj dva kickboxerské súboje K1, kde sa predstavili dve tváre popradského PAGA Gym-u. Hneď v prvom sa zrodila remíza medzi Samuelom Hadzimom a Poliakom Michalom Królikom, pričom oboch hnali dopredu hlasití priaznivci. „Predviedol som výkon, aký som predviedol a, samozrejme, z výsledku som sklamaný. Vymenili sme si pár dobrých úderov a myslel som si, že mám viac nabodované. Súper mal možno väčší tlak, ale ja som trafil čistejšie údery. S výsledkom nebol spokojný ani on, ale videl som viacero jeho zápasov, ktoré regulárne prehral a tešil sa z víťazstva ako malý chlapec. Mal tu mnoho poľských fanúšikov, ktorí vedia urobiť veľký kotol, čo aj dokázali a obaja sme mali veľkú podporu, za čo som ja tým svojim vďačný,“ povedal Hadzima zo Spišskej Belej. Václav Holota potom úspešne nasadil Pawełovi Bielicovi gilotínu a Preliminary Card uzavrel triumf Vlasta Čepa, ktorý bil Filipa Leho na zemi a triumfoval na TKO.

Garaj – Cibinski. (Snímka: mik)

Garaj zdolal nezdolaného

Rozhodcovia sa jednomyseľne zhodli na víťazstve Kamila Cibinskiho nad Michalom Dobiašom a v ďalšom Krzysztof Mariańczyk z Poľska prišiel o svoju dovtedajšiu neporaziteľnosť so Štrbanom Pavlom Garajom 3:0 na body. „Súperova bilancia hovorila za všetko, takže určite sem prišiel zvíťaziť. Neporazení bojovníci si vždy veria, sú nahecovaní, myslia si, že nemôžu prehrať, ale práve vtedy to môže prísť. Navyše doteraz boxoval iba v Poľsku a za hranicami, prirodzene, nemáte až takú fanúšikovskú podporu. Ľudia vás vedia potiahnuť najmä v závere, keď už nemôžete zo seba vydať nič a vtedy sa láme chlieb. Prvé kolo som akosi zaspal a súper robil viac, ale nejaké čisté údery som nedostal. Nakopal mi akurát low-kicky, za čo sú síce body, no nič mi neurobili. V druhom kole však začal kondične odchádzať a opraty som preberal ja. Tretie kolo už bolo len čisto o mojom tlaku. Víťazstvo bolo síce tesné, ale zaslúžené,“ hodnotil Pavol Garaj.

Po Szczepaniakovej rane šiel Spišský k zemi. (Snímka: mik)

Dva mesiace vyšli nazmar

Veľké sklamanie zavládlo už po 42 sekundách súboja Leonarda Spišského s Maciejom Szczepaniak. Poliak ľavačkou poslal Levočana k zemi, kde na neho dotieral a kým sa Spišský snažil zorientovať, rozhodca zápas ukončil na TKO. „Dostal som jednu ranu, ktorá ma „nahulila“, ale vstával som a ďalšie údery, ktoré som inkasoval na zemi, mi nerobili nič. Na to, že to bol profi zápas, rozhodca to ukončil veľmi skoro, niečo také by som čakal skôr u amatérov. Trápi ma to, lebo za tým boli dva mesiace prípravy,“ ozrejmil sklamaný mladík z Pit Gym Levoča Leonard Spišský. Jana Širokého pre zranenú čeľusť do druhého kola nepustili lekári, takže triumfoval Čečenec Mansur Abdurzakov a večer ukončil nezáživný zápas ťažkých váh, v ktorom Poliak Kevin Szaflarski porazil 3:0 na body Luiza Fernanda de Limu z Brazílie.

Szaflarski – de Lima. (Snímka: mik)

„PCF21 bolo určite lepšie ako PCF20. Prišlo viac ľudí, ktorí spoznávajú MMA. Sme teda spokojní, aj keď máme ešte čo zlepšovať, ale verím, že raz popradskú Arénu vypredáme. Zo zápasov sa mi najviac páčil Dobiaš – Cibinski, kde chlapci ukázali najlepšie MMA. Verím, že zároveň raz ročne prídeme aj do Arény Poprad. Dočkáte sa aj titulových súbojov, ktoré dostanú fighteri, čo si to zaslúžia. Už mám zopár takých, ktorí trikrát zvíťazili, čo je také nepísané pravidlo na titul,“ vyjadril sa organizátor Pavol Hrubý.

Michal KLEIN