Krátke správy zo športu 7. týždeň

Osmička držala krok s Levicami

Slovenská basketbalová liga má prestávku, ale minulý týždeň sa hral Budiš Slovenský pohár. Sviťania ako šiesty tím tabuľky po polovici SBL na štvrťfinále cestovali v utorok do Levíc. Problémom však bola oklieštená zostava, keďže bez Nesbitta, Johnsona a Bizuba mal tréner Jugo k dispozícii iba osem hráčov. Tí však proti favoritovi príkladne bojovali a zápas im ušiel až tri minúty pred koncom. Levice po víťazstve 89:73 (43:43), postúpili do Final Four, ktoré však ovládla domáca Prievidza.

Futbalisti zaberajú v Turecku

FK Poprad v zime opustilo zopár hráčov, takže pred jarnou časťou sa káder musel doplniť a klub oznámil niekoľko podpisov. Definitívne sa spečatil príchod Nigérijčana Wisdoma Uda Kanuho, stred poľa vystuží aj Oscar Castellano Matallana. Španiel je odchovancom barcelonského Espanyolu rovnako ako Enzo Arevalo, ktorý s Popradom zmluvu predĺžil. Z Nového Mesta nad Váhom prichádza brankár Samuel Vavrúš. „Orli“ sú aktuálne na sústredení v Turecku, kde prvý zápas proti ruskému Rostovu B vyhrali 4:0.

Hokejbalisti začnú jar dohrávkou

Kvarteto extraligistov vrátane MŠK Kežmarok sa 8. februára zúčastnilo 2. ročníka Winter Challenge. Podtatranci najskôr gólmi Kolodzeja, Pajera a Miklasa remizovali s Nitrou, ale v samostatných nájazdoch rozhodol o ich triumfe 4:3 Bukovina. Pruskému podľahli 0:3 a Považskej Bystrici 1:5, keď sa presadil Skokan. Turnaj vyhralo Pruské, Kežmarok skončil posledný. Jarnú časť súťaže v sobotu odštartuje dohrávka 15. kola, v ktorej sa stretne Kežmarok s Považskou Bystricou, ale v martinskej hale.

Pod Pustým hradom sa zišli karatisti

Trio klubov spod Tatier 8. februára cestovalo na 2. kolo Slovenského pohára v rámci 30. ročníka Karate Zvolen Cup-u. Najlepšie sa darilo popradskému Shihanu, ktorý s bilanciou 3-4-12 skončil siedmy. Prvenstvá si vybojovali Hana Hybenová, Karolína Kiššková i Daniel Nedoroščík. Hneď za nimi za 3-1-6 aj vďaka víťazstvám Filipa Koleja, Jakuba Šenšela a Amandy Pardusovej skončil ŠKM-KK Stará Ľubovňa. Popradský Central so ziskom 1-2-3, keď triumfovala Karin Jakubčáková, obsadil 18. miesto.

V Lendaku sa darilo najmä Rakúšanom

Na prírodnej sánkarskej dráhe v Lendaku sa počas druhého februárového víkendu prvýkrát na Slovensku uskutočnili medzinárodné FIL hry mládeže za účasti žiakov z ôsmich krajín. Vo svojich kategóriách sa z víťazstiev tešili Rakúšania Valentina Uberganger, Andreas Jagersberger, Emma Ruetz, Bernardette Walch, aj Paul Kuen. Vyhrali aj Taliani Alexander Staffler či Lotte Mulser, ale aj Slovinec Ziga Kralj. Zo Slovákov sa najlepšie na 4. priečke umiestnil domáci Gabriel Halčín.