Krátke správy zo športu 8. týždeň

Jar odštartovali dohrávkou z jesene

Keďže Extraliga hokejbalistov má nabitý kalendár, MŠK Kežmarok musel dohrať odložený zápas proti Považskej Bystrici už v sobotu. Pre zlý technický stav ihriska v Spišskej Belej sa kluby dohodli, že duel odohrajú v Martine. Bystričania, ktorí mali v kádri niekoľko majstrov sveta, mali proti kežmarským mladíkom viac z hry a rozhodujúcimi sa ukázali góly Liptáka a Drábika z druhej tretiny. Kežmarčania mali potom šance, ale Považanov podržal brankár a Bednár s Teplickým upravili skóre na 0:4.

Play-off začali hokejistky prehrou

Popradské líšky suverénne ovládli základnú časť Extraligy žien. Keďže v súťaži je len šesť tímov, prvá štvorica postúpila priamo do semifinále, ktoré sa hrá na dva víťazné zápasy. Poprad však v Martine v sobotu prehral 3:2 pp. „Play-off je nová súťaž, Martin sa posilnil o viacero kvalitných hráčok rovnako ako minulý rok. Zápas bol veľmi kvalitný, boli sme herne lepším tímom, no nepremenili sme vyložené šance. V predĺžení vyhral šťastnejší, ale my si doma veríme,“ povedal tréner „líšok“ Ivan Bednár.

Adam Žampa v Japonsku zabodoval

Uprostred februára Tatranec Adam Žampa v rýchlostných disciplínach Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Saalbachu štandardne nepretekal, ale uplynulý víkend už v Japonsku nechýbal. V sobotnom obrovskom slalome v Juzawa Naeba opäť zabodoval a najmä vďaka výbornému druhému kolo z toho bolo tohtosezónne maximum, keď obsadil 17. priečku. Jeho mladší brat Andreas do finálového kola nepostúpil a skončil 45. Nedeľný slalom museli organizátori pre silný vietor a husté sneženie zrušiť.

Ninis zažil vydarený šampionát

V ruskom Soči sa v polovici februára bojovalo o medaily na Majstrovstvách sveta sánkarov. Nechýbala tam ani Slovenská výprava. Zadarilo sa najmä Jozefovi Ninisovi z Tatranskej Štrby, ktorý skončil 10. v šprinte a v štandardných pretekoch mužov 12. a Jakub Šimoňák z Tatranských Matliarov tam obsadil 26. pozíciu. Jeho sestra Katrarína nebola medzi ženami klasifikovaná. Dvojica Tomáš Vaverčák z Dolného Smokovca s Matejom Zmijom skončila 17. a štafeta Ninis-Šimoňáková a Vaverčák so Zmijom 6.

Slováci sa do bojkotu nezapojili

Uplynulý víkend sa sánkari presunuli na predposledné kolo Svetového pohára do nemeckého Winterbergu, kde však tréningy poznačilo niekoľko pádov. Mnoho sánkarov sa tak pre nebezpečnosť trate rozhodlo pretekov nezúčastniť, čo zase napomohol k výborným umiestneniam našich. Jozef Ninis uzavrel najlepšiu desiatku mužov, Katarína Šimoňáková obsadila 15. miesto medzi ženami a dvojica Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom  brala vynikajúcu 7. priečku. „Sveťák“ vyvrcholí tento víkend v nemeckom Königssee.