Popradčania v Košiciach úspešne rozbehli nadstavbové boje

V Tipsport Lige sa skončila základná časť a začala nadstavba.

Poprad – Nové Zámky. (Ilustračná snímka: archív/mik)

Hokejisti spod Tatier v utorok cestovali do Nových Zámkov s poriadne premiešaným tímom. Zranenia totiž trápia Matisa, Preisingera, Vandasa, Ervinga i Kramára, no káder trápila aj choroba, pre ktorú vypadli Jacobs, Réway, Takáč, Handlovský, Lapšanský i Kozák. Tréner Mikula tak musel povolať juniorov Semaňáka, Dzivjaka, Králika či Reného Svitanu. Práve popradskí mladíci sa uprostred prvej tretiny postarali o otvárací gól stretnutia. Králik totiž zrazil rozohrávku Juraja Juríka k Dzivjakovi, ktorý sa na ľavom kruhu oprel do puku a nekompromisne zavesil pod hornú žŕdku. Na presilovke v úvode druhého dejstva už boli skúsenejší hokejisti. Zagrapan sa na buly pasoval s Fábrym, no výborne sa zorientoval Ulrych, posunul pred bránu Mercierovi, Kanaďan si vymiešal Nechvátala a bekhendom úspešne zakončil. Novozámčanom potom pomohla nedôslednosť hostí, keď Matúš Paločko poza bránu vyzval k vyvezeniu puku Richarda Hunu, ktorý ho však nestihol, Pavúk bez váhania nahodil a Vošvrda si s Juríkovým tečom neporadil. Vzápätí bolo vyrovnané, pretože Brejčák prehral súboj s Magovacom pri zadnom mantineli a Chovan neustrážil prihrávku, ktorá prešla na voľného Obdržálka, ktorý na dvakrát, ale predsa Vošvrdu prekonal.

Patrik Nechvátal ešte donedávna obliekal popradský dres. (Snímka: archív/mik)

Bývalý spoluhráč ich vychytal

V tretej dvadsaťminútovke ani v predĺžení už žiaden ďalší gól nepadol a jediným úspešným strelcom v samostatných nájazdoch bol domáci Obdržálek. Skúsený český harcovník zvolil pokus na vyrážačku a rozhodol o triumfe Nových Zámkov 3:2 sn. „Zbabrali sme si to sami. Mali sme totiž kopec šancí, či už v presilovkách alebo v hre päť na päť. Na ten káder, ktorý tam bol, sme však odviedli veľmi dobrú prácu. Tri body sme nezískali pre našu nemohúcnosť. Aj ja som mal vyložené šance, ktoré som nepremenil. Pochválil by som však Paťa Nechvátala, ktorý sa na nás nahecoval a Zámky držal nad vodou. Pri nájazdoch všetkých chalanov poznal a prečítal nás. Ja som sa snažil o kľučku do bekhendu, ale trafil som mu ruku,“ hodnotil popradský kapitán Patrik Svitana.

Poprad – Trenčín. (Ilustračná snímka: archív/mik)

Muselo sa predlžovať

V piatok hrali mladíci štvrťfinálový duel Extraligy juniorov, takže si Peter Mikula musel v poslednom zápase základnej časti poradiť bez nich a pre zranenie vypadol aj Česánek. Po chorobe sa však vrátili Handlovský, Takáč i Lapšanský a prednosť pred Vošvrdom v Trenčíne dostal Kristín. V prvej tretine zaúradovala spolupráca bratov Paločkovcov, keď Matej z rohu posunul za bránu Matúšovi, nakorčuľoval si pred Mateja Tomeka a starší zo súrodencov mu prihrávku vrátil. Uprostred duelu náskok „kamzíkov“ zvýšil Zagrapan, keď domáca defenzíva zabudla na Takáča za bránou. Mladík Stacha chcel hasiť situáciu, odpútal sa od Zagrapana, ktorý Takáčovu prihrávku len doťukol za Tomeka. Trenčanom sa ešte v druhej časti podarilo znížiť, keď sa parádnou strelou z prvej z medzikružia prezentoval Marek Hecl, ale dvojgólové vedenie Podtatrancom vrátila Kozákova bomba od modrej čiary. Tretia tretina gólovo patrila Dukle. Najskôr Mikyska zaviezol puk za bránu, posunul ho Bokrošovi, a ten z prvej trafil k vzdialenejšej žŕdke. Keď sa asi 40-sekúnd pred koncom odhodlal domáci tréner Pardavý k power-play, tak v momente, keď Tomek naskakoval na striedačku, Alderson zakryl Kristínovi výhľad a Mikyska nenápadne vyrovnal. Rozhodnutie teda prinieslo predĺženie. Dalhuisen z rohu zbadal z druhej vlny korčuľujúceho Svitanu, prihral mu do ideálnej pozície a popradský kapitán zvolil strelu na vyrážačku, ktorou zabezpečil triumf Popradu 3:4 pp a štvrté miesto po základnej časti Tipsport Ligy.

Poprad – Košice. (Ilustračná snímka: archív/mik)

Na východe to zvládli

Prvým zápasom v nadstavbe o 1. až 6. miesto bolo pre „kamzíkov“ derby v Košiciach, kde zostavu iba doplnili juniori Semaňák s Dzivjakom a v bráne dostal prednosť Vošvrda. Hostia hneď v úvode nevyužili početnú výhodu o dvoch hráčov, ale skóre otvorili v druhej časti, keď Dalhuisen dorazil Larkinovu strelu. Najviac sa toho udialo v tretej tretine. Najskôr Kundrika podaril Koch a Svitana premenil trestné strieľanie. Jakub Sukeľ síce po šikovnej zadovke Milého pred Kristína odpovedal, ale keď sa „oceliari“ odhodlali k power-play, Zagrapan do prázdnej brány uzavrel skóre na 1:3 v prospech Podtatrancov. Stretnutie ešte okorenil pästný súboj Handlovského s Branislavom Rapáčom. „Už úvod nám naznačil, že by sme mohli vyhrať, no presilovku piatich proti trom sme spackali. Dobre sme však korčuľovali, napádali a mali výbornú medzihru, takže prvú tretinu sme mali pod kontrolou. Potom som chlapcom povedal, aby začali viac strieľať a tlačiť sa do brány, stále sme pokračovali v agresívnom napádaní, čo súperovi robilo problémy. Dostali sme sa do vedenia, ale očakával som, že sa Košice budú taktiež viac tlačiť, tak som na to hráčov upozornil. Počas celého zápasu sme boli rýchlejší i silnejší na puku, vytvárali sme si šance a výsledok je zaslúžene v náš prospech,“ hodnotil Peter Mikula.