Aj na letisku v Poprade zvýšia opatrenia pre koronavírus

Všetkých prilietajúcich pasažierov na letisku Poprad-Tatry čaká zdravotná kontrola a meranie teploty.

Letisko Poprad-Tatry. Snímka: mam

Ministerstvo zdravotníctva, Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky i ministerstvo zahraničných vecí zverejnili aktuálne opatrenia v súvislosti s koronavírusom, dotknú sa aj nášho regiónu.

Sledujte zdravotný stav

V súvislosti s hrozbou koronavírusu začali od piatka 28. februára na troch medzinárodných letiskách v Poprade, v Bratislave a Košiciach vykonávať zdravotnú kontrolu každého prichádzajúceho pasažiera. Cestujúcim, ktorí pristanú v Poprade, budú merať aj teplotu. „Odporúča sa, aby ľudia, ktorí v poslednom čase pricestovali z oblastí zasiahnutých ochorením COVID-19, počas dvoch týždňov od návratu kontrolovali svoj zdravotný stav a všímali si príznaky, ako je kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť, horúčka.V prípade, že u nich prepukne respiračné ochorenie, mali by o svojej ceste do zahraničia a o zdravotných ťažkostiach informovať telefonicky svojho obvodného lekára,“ uvádza sa v inštrukciách ministerstva zdravotníctva.

Ak cestujete, pýtajte sa

Pre každý kraj sú nepretržite k dispozícii call centrá, kde sa dozviete o aktuálnej situácii na Slovensku. Môžete sa informovať aj ohľadom odporúčaní, ak sa chystáte cestovať, alebo ste sa vrátili z krajín, kde majú potvrdený prípad koronavírusu. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove môžete kontaktovať na t. č. 0911 908 823. Pri ťažkých stavoch volajte záchrannú zdravotnú službu na čísle 112.

Jana TOMALOVÁ