Krátke správy zo športu 9. týždeň

Opäť rozhodla posledná strela Carra

Po troch týždňoch sa v sobotu rozkrútila Slovenská basketbalová liga. Iskra v Handlovej bodovo odskočila až v závere druhej štvrtiny, no v úvode štvrtej trojkou vyrovnal Bowman. V záverečnej minúte poslala „baníkov“ do vedenia trojka Harrisa, ale následne premenil Carr tri trestné hody a za stavu 81:81 išlo sa do predĺženia. Tam oba tímy zaznamenali po 10 bodov, takže rozuzlenie prinieslo až druhé nadstavenie. V ňom domáci viedli, ale Carr sa trafil v poslednej sekunde a Svit vyhral 102:103.

Sánkarom bola súdená 22. priečka

Svetový pohár sánkakarov sa skončil uplynulý víkend v nemeckom Königssee, kde nechýbali ani Tatranci. Jozef Ninis z Tatranskej Štrby skončil 19. a Jakuba Šimoňáka z Tatranských Matliarov diskvalifikovali. Jeho sestra Katarína medzi ženami obsadila 26. miesto a Tomáš Vaverčák z Dolného Smokovca s Matejom Zimjom v dvojiciach 14. miesto. V celkovom poradí dvanásťdielneho Svetového pohára skončili Ninis, Šimoňáková i Vaverčák so Zmijom zhodou okolností všetci na 22. mieste a Šimoňák je 32.

Štrban Otčenáš dosiahol životný úspech

Uprostred februára mali biatlonisti vrátane Martina Otčenáša svetový šampionát v Taliansku. V štafete dvojíc ho stiahli z trate, no v šprinte dosiahol 13. miestom životný výsledok. V „stíhačke obsadil 26. pozíciu, ale vo vytrvalostných pretekoch až 71. Kvalifikoval sa aj na hromadný štart, kde skončil posledný 30. Na obstojnú 17. priečku založil Slovákom v štafete.  Minulý týždeň za zúčastnil majstrovstiev Európy v Bielorusku, kde v šprinte skončil 35. a v „stíhačke“ 31.

Karatisti bojovali v Bratislave

Od 22. do 23. februára sa konal 40. ročník Grand Prix Slovakia. V konkurencii karatistov z 21 krajín sa nestratili ani tri podtatranské kluby. Najlepšie z nich si počínal vďaka triumfom Mateja Kaletu s Filipom Kolejom a bronzom A. Pardusovej, L. Dufalu i J. Šenšela 19. ŠKM-KK Stará Ľubovňa. Popradskí shihanisti obsadili 24. miesto so zlatom i striebrom Hany Hybenovej, druhé skončili aj E. Zacharová s K. Bartkovou a bronz pridala K. Kiššková. MŠK Kežmarok má vďaka J. Božoňovi jeden bronz.

Curleri získali jubilejný titul

Slovenská curlingová liga vrcholila od 21. do 23. februára v bratislavskom Ružinove. Zo základnej časti do play-off postúpil okrem domácich celkov Juniors a 1. CC, Martin a už tradičný účastník z Popradu. Súrodenci Pavol, František, Peter a Tomáš Pitoňákovci si v semifinále poradili s 1. CC 2:0 na zápasy a vo finále zdolali Martinčanov 2:1. Získali tak desiaty titul majstrov Slovenska a právo koncom apríla reprezentovať Slovensko na európskom šampionáte v slovinskej Ľubľane.