Popradské hokejistky si vo finále nezahrajú. Čaká ich boj o bronz

Uplynulý víkend pokračovalo semifinále Extraligy žien.

Semifinále play-off medzi Popradom a Martinom. (Snímka: mik)

Popradské líšky po suverénnom ovládnutí základnej časti, v ktorej prehrali iba jediný zápas na úvod proti Prešovu, odštartovali prvú sériu play-off prekvapujúcou porážkou v Turci, keď nestačili na posilnené Martinčanky 3:2 po predĺžení. Semifinále sa hralo na dve víťazstvá, takže zaváhanie mohli na prelome februára a marca napraviť v domácom dvojzápase. V sobotu za tým vykročili úspešne. Počas prvej tretiny sa presadila Džurňáková a v prostrednom dejstve sa k nej pridali aj Laura Šuliková, Emília Leskovjanská i Alexandara Gáborčíková. Martinčanky však v záverečnej dvadsaťminútovke zodvihli varovný prst, keď na konečných 4:2 znížili Mihaliková s Bičanovskou. V nedeľu sa tak hralo o všetko, no úvodné dejstvo góly neprinieslo. V tom druhom sa presadila hosťujúca Mihaliková a na jej zásah našla odpoveď Petronala Novotná. Následne síce Popradčanky ustáli dve oslabenia piatich proti trom, ale paradoxne vo vlastnej presilovke inkasovali z hokejky Dobošovej. Halušková ešte zvýšila na 1:3, čo už „líšky“ nedokázali zvrátiť, takže vo finále sa stretne Prešov s Martinom.

Semifinále play-off medzi Popradom a Martinom. (Snímka: mik)

Stroskotali na brankárke

„Musíme si uvedomiť, že súperi vedia, v čom je naša sila a vždy sa na nás budú pripravovať. Asi to tak má byť. Na druhej strane Martin skladal tím tesne pred play-off, kedy im prišlo sedem – osem nových dievčat, čo urobili už minulý rok. Ak sa niekto teší z takého úspechu…? Dievčatám musím poďakovať, pretože odviedli fantastickú prácu a bojovali jedna za druhú. Príčiny porážky v sérii by som hľadal v prvom zápase, pretože v Martine sme nevyužili neskutočné množstvo šancí a súpera k ničomu nepúšťali. Bohužiaľ, stále sme stroskotali na brankárke. V oboch zápasoch doma rozhodovali maličkosti, stačilo trošku streleckého šťastia. V nedeľu za stavu 1:1 sme mali dva nájazdy, ktoré sme však nepremenili a tam sa to potom láme. Psychike neprospeje ani gól na 1:2, keď následne musíte otvoriť hru. Dievčatám nemám čo vyčítať, pretože nespravili žiadne hrubé chyby,“ ozrejmil tréner Popradských líšok Ivan Bednár.

Semifinále play-off medzi Popradom a Martinom. (Snímka: mik)

Medailu by chceli

Sezóna sa pre hokejistky spod Tatier ešte nekončí, pretože so Spišskou Novou Vsou si to rozdajú o bronz. Od septembra však našli premožiteľa iba v troch prípadoch, takže sklamanie bolo cítiť. „V podstate je to jedna prehra v základnej časti a jedna teraz na konci semifinále, pretože v Martine sme prehrali až po predĺžení. O to viac to bolí, ale je to šport a vždy musí niekto zvíťaziť. Martinu gratulujem k postupu do finále, ktoré bude zvláštne v tom, že asi po desiatich rokoch bude iný majster ako Poprad alebo Bratislava. Jasné, teraz nás to bude trochu bolieť, ale od nasledujúceho tréningu pôjdeme ďalej za ziskom medaily. My budeme naďalej pracovať od začiatku sezóny s rovnakým tímom a nebudeme ho dopĺňať ako niektorí,“ doplnil Ivan Bednár a ešte sa vrátil k ankete, ktorú pred časom vyhrali futbalistky: „Ja som na dievčatá hrdý, ale mrzí ma, že takýto tím nebol vyhlásený za najlepší kolektív mesta Poprad, ale to už nie je na mne, aby som to hodnotil.“

Michal KLEIN