Mokrý orgazmus a všetko, čo ste o ňom možno doteraz nevedeli

Mokrý orgazmus a všetko, čo ste o ňom možno doteraz nevedeli

Ženská ejakulácia, výstrek alebo squirting – to všetko sú synonymá pre mokrý orgazmus, ktorý je sám o sebe akousi „Pandorinou skrinkou“ ženského sexuálneho života. Hoci každá žena je vraj fyziologicky schopná tento orgazmus mať, nie každá ho však skutočne aj prežije a preto je mokrý orgazmus u ženy skôr vzácnosťou.

Štatistiky hovoria, že ženský orgazmus dosiahne iba niečo cez 30-40 % žien (mokrý orgazmus len niečo cez 20 %) – aj to však závisí od mnohých faktorov a okolností (spôsob stimulácie, uvoľnenie, vzrušenie). Čo teda je mokrý orgazmus, ako ho dosiahnuť a oveľa viac, si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Čo je mokrý orgazmus a aké má zloženie

Tak, ako u mužov, aj u žien môže pri pohlavnom styku dôjsť k orgazmu, ktorý vyvrcholí takzvanou ženskou ejakuláciou. Mokrý orgazmus je typ orgazmu, počas ktorého dochádza u ženy k „výstreku“ alebo k vylúčeniu tekutiny, súbežne s dosiahnutím vyvrcholenia stimuláciou bodu G.

Tomuto orgazmu hovoríme aj ženská ejakulácia, nakoľko tekutina, ktorú žena vylúči, je z chemického hľadiska veľmi podobná mužskej semennej tekutine, produkovanej prostatou. Mnoho žien aj mužov si myslí, že ženský orgazmus je výstrek moču, no nie je to úplne tak. Ani vôňa, farba či konzistencia, tomu nenasvedčujú. 

Za produkciou ženského ejakulátu totiž stoja tzv. Skeneho žľazy, inak nazývané aj parauretrálne žľazy, ktoré sú párové – sú po oboch stranách vývodu močovodu. Tieto žľazy má každá žena, sú to menšie štrbinky, ktoré vyúsťujú blízko močovej rúry. Produkcia ženského ejakulátu je viazaná na sexuálne dráždenie a vzrušenie, bez neho sa táto tekutina nemôže tvoriť alebo sa tvorí len v pár kvapkách.

Ďalšou zaujímavosťou je, že žena môže pri orgazme vylúčiť až 3 do 15 ml ejakulátu, čo je omnoho viac, ako pri ejakulácii muža (ale aj to je veľmi individuálne). No a ďalšou zaujímavou perličkou je to, že forma takéhoto orgazmu sa môže líšiť – v závislosti od spôsobu dráždenia a intenzity – niekedy môže ísť iba o výtok a niekedy dokonca o výstrek aj na pár metrov. Zaujímavé, však?

V ženskom ejakuláte, samozrejme, nie sú spermie. Nachádza sa tu však kreatinín, fosforečné kyseliny, glukóza, sacharóza, fruktóza a čiastočné množstvo močoviny. Konzistencia tejto tekutiny je skôr riedka.

Prečo niektoré ženy nemajú mokrý orgazmus?

Ženskú ejakuláciu prežíva asi tretina žien. Dlho sa predpokladalo, že vylučovanou tekutinou je moč a že pochádza z močového mechúra. Podrobným rozborom sa ale zistilo, že príčinou ženskej ejakulácie sú vyššie spomínané Skeneho žliazky, ktoré ústia, ako sme už tiež spomínali, vedľa močovej trubice nad pošvovým vchodom. Každá žena ich síce má, no u každej ženy sú inak veľké a to je možno dôvod, prečo niektoré ženy „striekajú“ a niektoré nie. Pre lepšiu predstavu – histologicky sa tieto žľazy podobajú mužskej prostate, ktorá, ako vieme, je u mužov zodpovedná za tekutinu v ejakuláte. Niektorí vedci teda Skeneho žliazky označujú aj ako ženskú prostatu.

Vo väčšine prípadov je ale ženská ejakulácia vnímaná ako pozitívny signál dobre prežitého pohlavného styku a vyvrcholenia. Aj pre mužov je to hmatateľný dôkaz, že žena prežila kvalitné uspokojenie – to však ale neznamená, že žena, ktorá ejakuláciu nedosiahla, sa má cítiť menejcenná alebo že orgazmus neprežila. To, že niektoré ženy neejakulujú, neznamená, že neprežili orgazmus a to treba mať na pamäti.

Ako dosiahnuť mokrý orgazmus?

Striekanie možno dosiahnuť počas sexu, ale aj počas masturbácie, dôležitá je technika. Ak má žena problém s dosahovaním vaginálneho orgazmu, môže ho pri masturbácii sama trénovať a sama spoznať všetky intímne zákutia jej vagíny, vrátane bodu G, ktorý je pre mokrý orgazmus dôležitý. Môžete vyskúšať cvičiť aj Kegelove cviky s venušinými guličkami, ktoré môžete praktizovať kedykoľvek a kdekoľvek – tesne pred dosiahnutím orgazmu stiahnite svaly panvového dna a trochu zatlačte. Hlavne nemajte stres, keď to náhodou nevyjde na prvýkrát. Uvoľnite sa a užívajte si každý orgazmus, či už je mokrý alebo nie.

Zároveň masturbáciou môže žena oddialiť aj prekážky k orgazmu, ako nízku vzrušivosť či nedostatok chuti na sex (môže súvisieť aj s hormonálnou nerovnováhou), problémy s oslabenými pošvovými svalmi alebo panvovým dnom (výsledkom čoho nedochádza k dostatočnému stiahnutiu a kontrakciám pošvy). No najväčším problémom pri nedosiahnutí orgazmu býva anorgazmia – stav neschopnosti dosiahnuť akýkoľvek orgazmus, či už klitoriálny alebo vaginálny.

Návod pre mužov, ako dosiahnuť u ženy mokrý orgazmus

Ak chcete dopriať svojej partnerke orgazmus počas pohlavného styku, nezabudnite na dobrú techniku, no ani tá však nemusí stačiť, najmä, ak ide o mokrý orgazmus, ktorý si vyžaduje dostatočné vzrušenie a stimuláciu. Ako vieme, mužom trvá oveľa kratšie, kým sa vzrušia a dosiahnu samotný orgazmus (6-12 minút), pričom u žien dosiahnutie orgazmu môže trvať aj 20 minút a musí mu predchádzať dráždenie vagíny, konkrétne bodu G. Takže, ak chcete partnerke spríjemniť sex a dopriať jej mokré vzrušenie, pamätajte na tieto slová a dajte si záležať. Poďme však od slov k praxi a rovno k postupu, ako môžete ovplyvniť partnerkin mokrý orgazmus a jeho priebeh.

Postarajte sa o to, aby sa žena uvoľnila  – keď je žena maximálne uvoľnená, je to jedným z kľúčových predpokladov dosiahnutia mokrého orgazmu. Môže si ľahnúť na chrbát alebo na bok, podľa toho, čo jej bude príjemnejšie. Pokúste sa uvoľniť stres a navodiť atmosféru tak, že pri tom použijete vonné sviečky, tlmené svetlo a relaxačnú hudbu. Začnite s bozkami a uvidíte, ako sa vaša partnerka pomaly uvoľňuje.

Stimulujte jej klitoris – Akonáhle na partnerke spozorujete uvoľnenie, začnite s dráždením a stimuláciou, aby žena dosiahla orgazmus. Najlepším spôsobom je stimulácia klitorisu. Začnite najprv s jemnými dotykmi, potom pridajte krúženie a neskôr aj tlak. Voľne prejdite k stimulácii klitorisu, aj vnútorných pyskov – viacerými prstami a to krúžením zo strany na stranu.

Stimulácia bodu G – Po tom, čo je žena dostatočne vzrušená a vlhká, prejdite k samotnej stimulácii bodu G. Ten nájdete tak, že vložíte dva alebo tri prsty – ideálne ukazovák, prostredník a prstenník – dlaňou nahor do pošvy a bruškami prstov nahmatáte zdurenú a zdrsnenú oblasť, ktorá sa môže nachádzať 2-4 cm po vstupe do pošvy. Začnite bod G dráždiť trením, vykonávajte prstami pohyb dnu a von, v štýle, ako keď ukazujete „poď sem.“ Aby žena dosiahla mokrý orgazmus, treba okrem trenia zapojiť aj tlak – môže ísť o masáž v kombinácii trenia a tlaku na presný bod. Že to robíte správne, zistíte podľa vzdychov a svalových kontrakcií ženy.

Buďte trpezliví – Všetci už dobre vieme, že ženám trvá dosiahnutie orgazmu o čosi dlhšie, ako mužom. Aby žena dosiahla mokrý orgazmus, treba mať trpezlivosť. Zvoľte optimálne tempo a intenzitu stimulácie. Ak treba, pritlačte a dráždite bod G rýchlejšie. Väčšina žien ale dosiahne vyvrcholenie pri pravidelnej, rytmickej a pomalšej stimulácii bodu G.

Použite aj druhú ruku – Zapojte do stimulácie aj druhú ruku, ktorá vytvorí tlak na bod G a celú túto oblasť z vonkajšej strany. Priložte ruku s otvorenou dlaňou na oblasť od pupku smerom nadol k venušiným pahorkom, trocha zatlačte, pokračujte v stimulácii bodu G a výstrek na seba nenechá dlho čakať!

Za mokrý orgazmus sa netreba hanbiť

Malé zhrnutie – mokrý orgazmus je vlastne druhom vaginálneho orgazmu, ku ktorému dochádza najčastejšie stimuláciou bodu G (oboma rukami). Ak patríte medzi ženy, ktorým bol mokrý orgazmus dopriaty, určite sa zaň netreba hanbiť – aj mužom sa totiž mokrý orgazmus páči a považujú ho za akúsi odmenu za svoj sexuálny výkon.

Najčastejšie mýty o mokrom orgazme

Práve to, že mokrý orgazmus sa u žien nevyskytuje až často a dosiahne ho len máloktorá žena, sa stalo živnou pôdou na šírenie rôznych neprávd a mýtov. Toto sú niektoré z nich.

Mokrý orgazmus je v skutočnosti len močenie – najčastejší mýtus. Ženský ejakulát síce obsahuje aj stopy moču, no inak s ním nemá nič spoločné. Zložením sa skôr podobá na mužský ejakulát, samozrejme, bez spermií. Je ale pravda, že ženy počas stimulácie bodu G a prípravy na mokrý orgazmus zažívajú pocity nutkania na močenie, no netreba sa báť. Ak príde k výstreku ženského ejakulátu, určite sa s ním nespustí aj močenie.

Mokrý orgazmus nedosiahne každá žena – je síce pravda, že takýto druh orgazmus zažije približne okolo 20 % žien, no Skeneho žľazy, ktoré sú za tento druh orgazmu zodpovedné, má každá žena a u každej ženy sa prirodzene tvorí táto tekutina. Takže, nie je to nemožné.

Jedinou polohou na jeho dosiahnutie je misionárska – je potvrdené, že žena sa najlepšie uvoľní a vy môžete stimulovať jej bod G, keď je na chrbte, no nie je to jediná „správna“ poloha. Niektoré ženy môžu orgazmus dosiahnuť aj v polohe na boku alebo na „koníka“ na štyroch. Ďalšia vec – pokiaľ ste u partnerky objavili bod G a stimulujete ho trením, je to síce príjemné, no takto mokrý orgazmus nedosiahnete. Je potrebný tlak a zapojenie aj druhej ruky, ktorú použijete zvonka (ako sme si opisovali vyššie v návode).

Mokrý orgazmus s vibrátorom nedosiahnete – najlepšia technika je dozaista stimuláciou prstami, no ak máte na vibrátore špeciálny záhyb a používate tú správnu techniku, nie je to nemožné.

Najčastejšie otázky a odpovede o mokrom orgazme

Naozaj má každá žena bod G a ako ho nájdem?

Ako sme už niekoľkokrát spomínali, najskôr treba ženu dostatočne vzrušiť, ideálne stimuláciou klitorisu. Keď už bude dostatočne vlhká, môžete dnu vsunúť prsty tak, aby ich brušká smerovali nahor. Bod G má každá žena – spoznáte ho podľa zdurenia a drsnejšieho povrchu.

Koľkými prstami a ako dlho treba bod G dráždiť?

Toto je u každej ženy individuálne. Skúste použiť dva až tri prsty, aby stimulácia bodu G pokryla čo najviac jeho plochu. Stimulácia môže trvať aj 20 či 30 minút, nakoľko dosiahnutie ženského orgazmu trvá dlhšie, ako pri mužoch.

Môžem počas stimulácie použiť lubrikant?

Samozrejme, lubrikačný gél si môžete naniesť na prsty a nimi dráždiť bod G. Skúste taký s chladivým alebo hrejivým efektom – čo najviac vyhovuje vašej partnerke.

Dá sa mokrý orgazmus dosiahnuť aj inak?

Žiaľ, iným spôsobom, ako dráždením bodu G nie je možné mokrý orgazmus dosiahnuť. Niekedy však ani to nestačí, treba zapojiť druhú ruku a vytvoriť tlak z vonkajšej strany, no ani to však nie je vždy zárukou úspechu. No nezúfajte. No existujú aj iné druhy orgazmov (klitoriálny, vaginálny a pod.), takže je stále čo-to v tejto oblasti objavovať a vylepšovať. Ak aj žena nestrieka, neznamená to, že sa nie je vzrušená a že nemôže mať orgazmus, nezabúdajte na to.

Poruchy a problémy spojené s orgazmom u žien

Dosiahnutie orgazmu – mokrého alebo akéhokoľvek, nie je u každej ženy samozrejmosť. A nemusí byť problém len v technike, či v neskúsenosti, jednoducho žena nedokáže dosiahnuť orgazmus. Prečo? Môžu s tým súvisieť viaceré problémy alebo poruchy, toto sú najčastejšie z nich:

Anorgazmia: Odborný názov pre poruchu, kedy žena nemôže dosiahnuť orgazmus vôbec. Prejavuje sa buď úplnou absenciou orgazmu alebo nemožnosťou dosiahnuť ho pri stimulácii, napríklad porucha nemožnosti dosiahnuť klitoriálny orgazmus pri stimulácii klitorisu.

Frigidita: Problém, kedy žena nemá vôbec chuť na sex, má problém so sexuálnym vzrušením a vôbec nepociťuje potrebu mať sex.

Vaginizmus: Medicínska diagnóza, počas ktorej dochádza k samovoľnému stiahnutiu svalstva vagíny a ku kŕčom, čo znemožňuje prienik penisu do vagíny a bolesť počas sexuálneho styku.

Príčiny problémov s mokrým orgazmom

To, že žena nemôže dosiahnuť mokrý orgazmus, nemusí byť len dôsledkom vyššie menovaných porúch. Niekedy ide o rôzne faktory, ktoré sa však našťastie dajú riešiť.

Nedostatočné libido: Vo všeobecnosti môže stáť za nedosiahnutím orgazmu. Prejavuje sa to nízkou chuťou ženy na sex, nízkym apetítom či nízkou vzrušivosťou – práve od nej totiž závisí, či žena bude reagovať na sexuálnu stimuláciu a či na jej konci vyvrcholí.

Neskúsenosť: Veľa žien sa bojí spoznávať vlastné telo –  vyriešiť to môže častejšia masturbácia a spoznávanie svojej sexuality. Vďaka pravidelnej masturbácii objavíte spôsob, ktorý vášmu vzrušeniu najlepšie vyhovuje a budete spokojnejšie, aj zdravšie!

Neuvoľnenie sa: Pre dosiahnutie mokrého orgazmu je potrebné maximálne uvoľnenie ženy. Ak sa neviete uvoľniť, aj to môže byť príčinou, prečo mokrý orgazmus neprichádza. Uvoľnite celé svalstvo a nechajte sa unášať pocitmi bez toho, aby ste ich kontrolovali.

Fyziologický problém: Neschopnosť dosiahnuť orgazmus, hoc aj ten mokrý, môže byť spôsobený aj fyziologickým problémom týkajúcim sa pohlavnej sústavy žien. Nedostatočné prekrvenie či nedostatočné zvlhčenie vagíny sťažuje prežívanie sexuálneho dráždenia a to môže mať za následok absenciu orgazmu.

Nesprávna technika muža: Aby ste nepovedali, že za svoj orgazmus môžu len ženy samotné. Muž sa môže snažiť ako chce, no ak nezladí stimuláciu bodu G jednou rukou zvnútra a tlak zvonka v oblasti podbruška druhou rukou, k mokrému orgazmu nemusí vôbec prísť.

Minimálna alebo žiadna predohra: Mnoho mužov si myslí, že na rozpálenie partnerky stačí stimulácia bodu G, pritom však zabúdajú na predohru samotnú. Úlohou predohry je totiž pripraviť ženu na stimuláciu bodu G a zvýšiť jej vzrušivosť dráždením, preto na to, milí páni, nezabúdajte!

Čo viete spraviť pre dosiahnutie (aj mokrého) orgazmu

Muži vedia ovplyvniť ženský orgazmus a jeho dosiahnutie stimuláciou, aj svojím výkonom v posteli. Preto je dôležité, aby mali pevnú erekciu a dlhú výdrž pri milovaní. Na výkonnosť v posteli vplýva životospráva, fyzická kondícia, minimalizácia stresu, dostatok spánku a zdravý životný štýl, bez fajčenia a alkoholu, s dostatočným pohybom. Ako muži však môžete spraviť aj niečo navyše a skombinovať všetky vyššie odporúčané režimové opatrenia s prírodnou silou afrodiziakálnych byliniek vo forme voľnopredajných tabletiek Stoporex® Prolong či Stoporex® Klasik.

Prečo ich užívať a aké sú ich výhody?

  • sú bez lekárskeho predpisu, nemusíte ísť na vyšetrenie k lekárovi a sú voľne predajné
  • jednoducho sa užívajú, stačí ich len zapiť vodou, môžete ich užívať krátkodobo, aj dlhodobejšie
  • ich zloženie je overené a testované, obsahuje iba 100 % prírodné výťažky z bylín považovaných za afrodiziaká + aminokyseliny a vitamíny
  • tieto tabletky zaručene podporujú erekciu a potenciu, zvyšujú chuť na sex a predlžujú výkon v posteli a odďaľujú predčasnú ejakuláciu
  • sú vhodné pre mladších, ako aj pre starších mužov a sú bez vedľajších účinkov

Aby sme nezabudli aj na ženské pohlavie, aj na ženy značka Stoporex® myslela a to konkrétne s produktom Stoporex® Women, ktorý je rovnako, ako mužské preparáty, bez lekárskeho vyšetrenia a predpisu, bez vedľajších účinkov a voľne dostupný. Užíva sa taktiež vo forme tabliet a jeho účinky sú bezpochyby overené. Priaznivo totiž vplýva ha hormonálnu rovnováhu v tele ženy, prispieva k chuti na sex, teda zvyšuje ženské libido a pomáha pri PMS či problémov v menopauze. Môžete tento prípravok užívať spoločne so svojím partnerom a priaznivé výsledky a zlepšenie milostného života spozorujete už po niekoľkých mesiacoch.

Zdroj: https://www.stoporex.sk/mokry-orgazmus/